×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. marts, 2016
Drukāt

Dubultojies zemnieku saimniecību bankrotu skaits (14)

Foto - LETAFoto - LETA
Uzziņa

Maksātnespēju pieprasa lielākajiem parādniekiem
Nav novērojama tendence, ka nodokļu parādu dēļ pēdējā laikā būtu palielinājies VID pieteikto zemnieku saimniecību maksātnespēju skaits.

Jau kopš 2010. gada 1. novembra ir spēkā regulējums, ka VID, piesakot maksātnespēju, tieši tāpat kā visiem citiem kreditoriem, jāiemaksā depozīts divu minimālo mēnešalgu apmērā. Tāpēc VID maksātnespējas pieteikumus iesniedz par lielākajām parādu summām, ja nav iespējama vienkāršotā likvidācija.

VID 2014. gadā iesniedza 106 maksātnespējas pieteikumus, bet 2015. – 81 maksātnespējas pieteikumu.

Valsts ieņēmumu dienests

Gada laikā dubultojies zemnieku saimniecībām pieteikto maksātnespējas procesu skaits, liecina ieraksti Maksātnespējas reģistrā. Šogad jau trim saimniecībām ierosināta maksātnespēja. Divām – Saldus novada Nīgrandes pagasta z/s “Spieķi” un Salas novada Salas pagasta z/s “Akmentiņi” – sākts maksātnespējas process, vienai – Saldus novada Ezeres pagasta z/s “Eglāji” – tiesiskās aizsardzības process.

2015. gadā maksātnespēja pieteikta 22 saimniecībām un vienam lauksaimnieku kooperatīvam. No šīm saimniecībām piecām maksātnespējas process izbeigts, jo, konstatējot parādnieka mantas neesamību, nav panākta vienošanās par maksātnespējas procesa finansēšanas avotu, bet divām izpildīts kreditoru prasījumu segšanas plāns. 2014. gadā maksātnespēja pieteikta 11 saimniecībām, 2013. gadā – astoņām saimniecībām un vienam kooperatīvam.

Zemnieku saimniecību maksātnespējas iniciatori ir piegādātāji, bankas un finanšu aizdevēji, Valsts ieņēmumu dienests vai arī paši saimniecību īpašnieki. Ne visas bankrotējušās zemnieku saimniecības nodarbojas ar lauksaimniecību.

Nespējot nokārtot nodokļu parādsaistības, zemnieku saimniecības pašas piesaka savu bankrotu vai arī to viņu vietā izdara Valsts ieņēmumu dienests (VID). Pērn vismaz piecas saimniecības maksātnespēju pieteikušas nodokļu parādu dēļ.

Kandavas novada Vānes pagasta z/s “Alpi” maksātnespēju Tukuma rajona tiesā VID pieprasīja pērn 9. novembrī, jo uzņēmuma nodokļu parāds valsts budžetam sasniedza 218 tūkst. eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. par z/s Bērzi izsolē prasa tikai 79 tūkstošus. ārprāts. jau ziņoja, ka administratore strādā negodprātīgi, taču saimniecību tik un tā turpina izsolīt. beztiesiskums šinī valstī valda.

 2. Nasaprotu,iznāk,ka vid nodokļu parādus var neatdot?

 3. Piena iepirkuma cena turpina krist uz leju. Nevaru saprast, kā citur Eiropā, pie lielākām subsīdijām lauksaimniecībā, ir iespējams maksāt lielāku cenu par iepirkto litru nekā pie mums un savukārt veikalā nemaz ar tur nav dārgāks piens kā pie mums. Augstākā matemātika…

  • !1litrs piens Vaijä ar tauku saturu 1,5% MAKSA no 0.53-0,55 eiro , 3,5% no 0,59-0,65 eiro.Dargäks piens ir Bio tas gan ap 1,5 eiro, Garsha kas Latvijas kombinätä, tas Vacijas kombinatä razhots.

  • Matemātika triviāla – pircēju aplaupīšana !

 4. Vēl jau zeme Latvijas iedzīvotājiem ir par daudz. Paaugstināsim nodokļus, cenas energo resursiem, būs ko tirgot pagaidu atļaujām. Ārzemnieki skaisti indē laukus, strādā ar savu zemju subsīdijām plus Latvijas subsīdijas. Tiem Latvijas nodokļi ir smiekla lieta. Arī banku kredīti tiek ņemti savās zemēs, ne jau banku paradīzes zemē. Ja labi paindēs laukus, varbūt ka mežacūkas arī vairs nebūs spējīgas cūku mēri pārnēsāt. Latvijā valsts nodibināta ne jau priekš visiem Latvijas iedzīvotājiem, bet tikai priekš tiem, kas pie siles sēž. Ne velti 100 ”gudrās galvas” tikai visādus aizliegumus un soda naudas spriež. Šī manta sen jau pārsniedz padomju laika spaidu likumus.

 5. Un kas ir bildē redzamais raženais puisis?

 6. un kur vel talak jau mums taa latvijaa nekaa vairs nau liela dala pieder arzemniekiem ,arzemniekam tas ir konkreti daniem atlauj cukas audzet bet latviesiem jaizkauj jo redziet cuku meris iznicinas tagad lopkopibu gan jau uzradisies no arzemem kas vares nodarboties ari ar lopkopibu ir jau tagad bet bus vel jo mums jau nemaksa par darbu

 7. Feini!
  Laime dzīvot latvijā!

 8. Vel sadu valsti un vaditajus aizstavet nekad muza ,sai valdibai visvairak interese savas kabatas neka valsts liktenis ,iedzivotaji nosauksu brutali LAUPITAJU BARS kas iedzivojas uz citu rekina.

 9. Vel sadu valsti un vaditajus aizstavet nekad muza ,sai valdibai visvairak interese savas kabatas neka valsts liktenis ,iedzivotaji nosauksu brutali LAUPITAJU BARS kas iedzivojas uz citu rekina.

  • Nav jau tās “zemnieku saimniecibas” mīkstas un pūkainas !
   Saķēra no vecsaimnieku bērniem par sviestmaizi zemi,
   saņēmās bankās kredītus un sapirkās dārgos dzelžus un
   IEDOMĀJĀS sevi esam amerikas fermerus.
   Domāja, ka te kāds to dārgās pašizmaksas saķīmizēto
   produkciju būs spējīgs lielos kvantumos pirkt…
   Savas alkatības upuri vien ir !
   Kalpiem maksāja minimālo, vai “aizmirsa” samaksāt…

 10. Globalistu politika ir nīdēt laukus, radit urbanizētu stresainu vidi.
  Kaitēt sabiedrībai.

  • nu skaidri redzami ari klaji krāpšanas gadijumi Atbildēt

   ja piecām !!!! zemnieku saimniecibām nav vispār nekādas mantas, ne zemes ne ēku, ne tehnikas…. tik uz papīra ir z/s kas apaugusi ar parādiem

Draugiem Facebook Twitter Google+