×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Duets Helmuts un Liene ar dziesmu atgriežas Latvijā (3)

duets_Liene_Helmuts

Latvijas šlāgeraptaujas ziemas posmā ar dziesmu “Ceļš tālu iet” piedalās duets Helmuts& Liene, kuriem tā ir sava veida atgriešanās Latvijā, jo ikdienā viņi dzīvo Lielbritānijā, Mansfīldā.

Šī nav viņu debija šlāgeraptaujā. 2010. gadā viņi piedalījās aptaujā ar dziesmu “Kāds vīrs” jeb “Laimīgā zeme”. “2009 gadā mēs bijām iesaistīti Normunda Rutuļa koncerta rīkošanā Straumēnos Lielbritānijā. Pirms koncerta mums bija iespēja nodziedāt vairākas manas dziesmas,” atklāj Helmuts Feldmanis un atceras: “Vēlāk Normunds mūs mudināja nopietnāk pievērsties manu dziesmu ierakstiem. Tā satikāmies ar Andri Šīrantu un sākām strādāt pie ierakstiem. “Laimīgā zeme” bija viens no pirmajiem kopdarbiem. Kopš šī laika cenšamies veikt regulārus dziesmu ierakstus. Pieteikšanās šlāgeraptaujai ir likumsakarīga. Mans dēls Rihards, kurš šobrīd studē mediju zinātni, vēlējās izveidot videoklipu kādai no manām dziesmām. No visiem jaunākajiem ierakstiem viņš izvēlējās tieši šo dziesmu. Pēc paveiktā darba vēlējāmies dziesmas video nodot plašākai auditorijai. Šlāgeraptauja ir lielisks veids, kā iepazīstināt publiku ar savu jaunradi un vienlaikus piedalīties nelielā sacensībā.”

Ar mūziku Helmuts ir saistīts kopš agras bērnības. Desmit gadu vecumā pašmācības ceļā viņš iemācījās spēlēt akordeonu. “Mamma pamanīja, ka tā nav tikai spēlēšanās, un aizveda mani uz Rojas mūzikas skolu. Tur apguvu trombona spēli un mūzikas teoriju, kā arī dažus klavierspēles noslēpumus. Rojā spēlēju pasniedzēja Jāņa Popeļa vadītajā pūtēju orķestrī un bigbendā. Vidusskolas klasēs sāku dziedāt Tautas korī “Roja” lieliskā kordiriģenta Jāņa Kivila vadībā,” smaidot atceras Helmuts. Pēc Rojas mūzikas skolas mūzikas studijas turpinājās Jelgavas Mūzikas koledžā, kur trombonu spēlēja pie Raita Ašmaņa. “Tā bija lieliska un daudzpusīga skola, kur iegūtās zināšanas ir zelta vērtas,” nosaka Helmuts. Pēc koledžas Helmuts ierakstīja savu pirmo albumu “Varbūt tev patīk lietus”, kuram bija gan dziesmu, gan teksta autors, gan aranžētājs un izpildītājs.

“Šobrīd dzīvoju Anglijā un kopā ar sievu muzicējam duetā Liene & Helmuts. Rīkojam kultūras un izklaides pasākumus, deju vakarus un koncertus latviešiem mūsu pilsētā Mensfīldā. Kā duets uzstājamies arī citos latviešu centros Lielbritānija. Mensfīldā vadu latviešu kamerkori “Novadi”. Koris zināmā mērā ir manas kora mūzikas laboratorija. Arī koris ieskaņojis divas no manām dziesmām. Blakus aktīvai muzicēšanai neesmu pametis arī studijas. Šobrīd studēju kompozīciju Birmingemas Mūzikas akadēmijā,” atklāj Helmuts.

Helmuts raksta gan mūziku, gan tekstu savām dziesmām. Viņš ir izdevis divus dzejoļu krājumus “Vienu sauju košu pērļu” un “Spārni atvēra debesi”. “Es mēdzu sacīt, ka katrs jaunais skaņdarbs, dziesma vai dzejolis ir kā SMS telefonā, kas nonāk manā galvā no kosmosa. Ja es nepierakstīšu, īsziņa var aiziet vējā. Domāju, ka iedvesma vai ietekme nāk no visa mums apkārt notiekošā. Es vēroju, domāju, pētu, analizēju, un tad pēkšņi rodas dziesma, dzejolis vai muzikāla doma lielākam skaņdarbam,” radošo iedvesmu atklāj Helmuts.

Uz Latviju Helmuts un Liene atbrauc vismaz reizi gadā. Līdz šim tās ir bijušas tikšanās ar radiem un draugiem, un kopš pārcelšanās uz Angliju viņiem Latvijā nav sanācis uzstāties, bet Helmuts neslēpj, ka varbūt turpmāk būs ne tikai tikšanās ar draugiem, bet varēs saplānot arī kādu uzstāšanos, jo aicinājumi no Latvijas jau ir bijuši.

Helmuts atklāj, ka viņu duetam jau ir ierakstīts albums. “Šobrīd tā izdošana vairs nav atkarīga no mākslinieciskiem faktoriem. Tagad esam nonākuši situācijā, kad jāsāk risināt visi ar izdošanu saistītie tehniskie jautājumi. Vismaz šādā veidā mēs varam atgriezties Latvijā,” smaidot nosaka Helmuts.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Man prieks par jums, mani mīļie draugi!

  2. Malaci!
    Ta tikai turpinat!
    Prieks gan par Lieniti gan par Helmutu! Un Rihardam cepuri nost par paveikto 🙂

  3. Laikam angļiem pašiem savu bļāvēju diezgan.

Draugiem Facebook Twitter Google+