×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. aprīlis, 2012
Drukāt

Dūlu nedēļa dažādās Latvijas pilsētās

mazulitis_ally_rey_15

No 16. līdz 28. aprīlim Latvijā notiek dūlu nedēļa. Siguldā, Jelgavā, Ikšķilē un Rīgā var tikties ar dūlām, kas ir atbalsts sievietei vai ģimenei grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību laikā, lai palīdzētu harmoniskās dzemdībās. 


 

“Pasākumu laikā interesentiem skaidrosim gan to, kas ir dūla un ko viņa dara, gan diskutēsim par tādām tēmām kā krūts barošana, harmoniskas, sievietei priekpilnas dzemdības un dūlu sniegto atbalstu. Pasākumos iesaistīsies gan praktizējošas dūlas, gan tās, kas uzsākušas mācības, bet jau strādā par zīdīšanas speciālistēm, auglības atpazīšanas metodes instruktorēm, grūtnieču sagatavošanās kursu vadītājām,” pastāstīja Latvijas Dūlu apvienības valdes priekšsēdētāja Linda Rozenbaha. “Tas viss ir iespējams, jo mēs, dūlas, esam psiholoģijā un fizioloģijā zinošas sievietes, kas trīs gadus mācījušās kursos pie vecmātēm, ārstiem un psihologiem. Māmiņas mūs uzmeklē dažādos gaidību laikos – lai sevi emocionāli stiprinātu, gatavojoties dzemdībām, lai saprastu, kas tajās notiek, atrastu to, kas tieši viņai varētu dzemdībās vislabāk palīdzēt. Dūla parasti nesniedz gatavas atbildes, bet palīdz sievietei pašai nonākt līdz tām. Citkārt izmanto mākslas metodes, ar kurām mēdz atklāties vārdos nepateiktais. Dūla var arī iemācīt elpošanas veidus un relaksāciju, kā arī vizualizāciju, kas palīdz radībās.”

Vairāk informācijas par pasākumiem un dūlām www.dulas.lv

 

Uzziņa

Ko dara dūla

* Dzemdībās dūla velta nedalītu uzmanību sievietei un palīdz rast motivāciju dzemdēt jebkurā no sievietes izvēlētajiem veidiem. Ja nepieciešams, veic relaksējošu masāžu vai izmanto aromterapiju, īpašu meksikāņu lakatu rebozo relaksācijai vai kādu no dūlām zināmām metodikām.

Taču dūla neveic medicīniskas manipulācijas un nepieņem dzemdības. Toties viņai ir vairāk laika būt ar sievieti, arī telefoniski viņa ir pieejama pirms un pēc dzemdībām.

* Pēc dzemdībām ir vismaz viena tikšanās – lai stiprinātu saikni ar bērnu. Dūla var arī palīdzēt zīdīšanas vai bērna kopšanas ierādīšanā, taču galvenais ir stiprināt pašas mammas spējas un prasmes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+