Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
18. augusts, 2016
Drukāt

Dundagā 90 gadus veca kunga atrašanu mežā apgrūtina pazaudētais dzirdes aparāts

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Glābēji trešdien palīdzēja kādam 90 gadus vecam kungam, kurš bija apmaldījies mežā, turklāt pazaudējis dzirdes aparātu, kas apgrūtināja skaņas signāla uztveršanu, vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Plkst. 15.18 tika saņemts izsaukums uz Dundagas novada Dundagas pagastu, kur apmēram 90 gadus vecs vīrietis bija apmaldījies mežā. Glābēji apbraukāja tuvāko apkārtni un raidīja skaņas signālus, lai norādītu vīrietim izeju no meža.

Sazinoties ar vīrieti pa mobilo telefonu, viņš norādīja, ka skaņas signālu dzird ar grūtībām, jo mežā pazaudēja savu dzirdes aparātu. Izstaigājot ar kājām meža stigas, glābēji vīrieti ap plkst. 20.30 atrada un nodeva mediķiem.

VUGD aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem dodoties mežā vai purvā un neļaut vienatnē doties mežā bērniem un sirmgalvjiem. Pirms došanās mežā noteikti jāīnformē piederīgos par to, uz kurieni plānots doties un kad būsiet atpakaļ, kā arī jāņem līdzi pilnībā uzlādētu mobilo telefonu. VUGD iesaka paņemt arī ūdens pudeli un šokolādi, jo tas palīdzēs atgūt enerģiju gadījumos, ja apmaldīsieties. Ja atrodoties meža saprotat, ka nespēsiet pašu spēkiem izkļūt no tā, tad nekavējoties zvaniet glābējiem uz tālruni 112, norāda dienests.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+