×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. marts, 2015
Drukāt

“Dusi mierā, karali Ričard!” Lielbritānija dzīvo līdzi Ričarda III pārapbedīšanai

Foto: AFPFoto: AFP

Svētdien, 22. martā, tūkstošiem cilvēku Lesterā (Lielbritānija) sagaidīja zārku ar karaļa Ričarda III – Plantagenetu dinastijas pēdējā karaļa – mirstīgajām atliekām, kuras veikušas neticamu ceļu līdz pēdējai atdusas vietai, šodien raksta “The Telegraph”.

“Karali Ričard, dusi mierā Lesterā,” pilsētas mērs sers Pīters Soulsbijs vakar sacīja, stāvot uz tilta, kuru pēdējais no Plantagenetiem iepriekšējā reizē – 1485. gadā – šķērsoja kā asiņains līķis, Bosvērtas cīņā zaudējis dzīvību un dinastiju.

Šoreiz pilsētas mērs, viņa padomnieki un citas augstas amatpersonas bija tērpušies savās labākajās drānās, lai godinātu karali pilsētā, kuru viņš, ja būtu dzīvs, vairs nepazītu.

Apzeltītais ozolkoka zārks no tilta līdz katedrālei, kur tas atradīsies līdz apbedīšanas ceremonijai ceturtdien, tika aizvests zirgu pajūgā pa ļaužu pārpildītām ielām. Aizkustinošajā piemiņas dievkalpojumā piedalījās arī pašreizējais Ričarda III titula īpašnieks, Glosteras hercogs. Līdz par ceturtdienai zārks atradīsies katedrālē, un pilsētas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja no karaļa atvadīties līdz pat ceturtdienai, kad viņa pīšļi tiks atkal apbedīti – šoreiz ar karaliskiem pagodinājumiem.

Laikraksts norāda – piemiņas dievkalpojuma norisē nekas nav atgādinājis par notikušo dinastiju maiņu, kad no Ričarda III galvas nokritušais kronis nonāca pie Tjūdoriem un viņa līķis vairāk nekā 500 gadus, nevienam nezināms, gulēja vietā, kur reiz atradās Pelēko brāļu klosteris. Karaļa mirstīgās atliekas tika atrastas 2012. gadā, veicot arheoloģiskos izrakumus pirms apakšzemes stāvvietas izbūves.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+