×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
27. februāris, 2014
Drukāt

Dziesmas un tikšanās ar aktieriem filmas ”Tapieris” pirmizrādē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

6. martā plkst. 19.00 kinoteātrī “Splendid Palace” notiks Ilonas Brūveres dokumentālās spēles “Tapieris” pirmizrāde. Filma ir stāsts par tango karali Oskaru Stroku, galvenajās lomās: Jakovs Rafalsons, Gints Grāvelis, Marija Bērziņa un Andris Bulis. Pirms seansa muzicēs Gidona Grīnberga instrumentālais ansamblis “Ošers”, solisti Marija Bērziņa, Goran Gora un Laimis Rācenājs, un būs iespēja tikties ar galveno lomu atveidotājiem .

„Tapieris ir stāsts par mūziķi, kas cīnās par savu mūziku laikā, kad pasauli pāršalc lielā depresija – pirmā ekonomiskā krīze. Tapieris ir laikmetīga varoņa prototips – viņa mūžīgie parādi un neveiksmīgā uzņēmējdarbība ar nemitīgiem centieniem atrisināt finansiālās problēmas, sasaucas ar mūsdienu realitāti. Stroks iemanto skatītāju un filmas veidotāju simpātijas ar savu sapni par mūziku, neskaitāmajiem romāniem un visām ar to saistītajām nepatikšanām,” stāsta filmas scenārija autore un režisore Ilona Brūvere. „Strādāt pie jauna filmas materiāla man nozīmē doties laika, telpas un nepiedzīvotu notikumu ceļojumā, ikreiz atklājot jaunu patiesību par īstenību. Ekrāns šajā gadījumā ir izziņas projekcija, kuru mēs – filmas veidotāji – izspēlējam kopā ar skatītāju.”

Filma seko Oskara Stroka veiksmēm un neveiksmēm netieši balstoties uz Latvijas Valsts arhīva dokumentiem. Komponista radošās biogrāfijas kontā ir vairāk nekā 300 skaņdarbu, tomēr komponistu savienībā Stroku uzņem 30 gadus pēc viņa nāves. „ Ilonas Brūveres filmā komponista biogrāfijas fakti saplūst ar pagājušā gadsimta sākuma vizuālo rekonstrukciju, kas skatītājiem sniedz iespēju izdzīvot un izjust Stroka likteni,” tā filmu raksturo kino zinātnieks Viktors Freibergs.

Filma tapusi ar Nacionālā Kino centra, Rīgas domes, Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu .

Ilona Brūvere 2012. gadā saņēmusi Gada balvu “Lielais Kristaps” par Labāko dokumentālās filmas režiju pilnmetrāžas filmai “Versija Vera”. Brūveres portretfilmas izceļas ar spilgtu tēlainību un individuālu režisora pieeju filmu varoņiem. Tās vairākkārt saņēmušas starptautisku atzinību. Galvenā TAPIERA operatore Elīna Bandēna ir divkārtēja Lielā Kristapa laureāte. Skaņu režisori: Ilmārs Piliņš un Jevgēnijs Gobzevs. Montāža – Guntis Lēmanis. Producents- Artis Rutks.

Epizodēs: Juris Lisners, Juris Bartkevičs, Berta Vilipsone, Imants Pakalnietis, Una Jansone.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+