×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. maijs, 2013
Drukāt

Dziesmu un deju svētku gājiena laikā pasniegs desmit Lielās balvas

foto - Letafoto - Leta

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku piecu nozaru labākie kolektīvi tiks apbalvoti ar Lielo balvu, kas kolektīviem tiks pasniegtas svētku dalībnieku gājiena laikā pie Brīvības pieminekļa.

Kopumā tiks pasniegtas desmit Lielās balvas – četras balvas tiks pasniegtas koru nozarē, trīs – dejotājiem, bet pa vienai balvai tiks pūtējiem, tautastērpu skates dalībniekiem un mazākumtautību kolektīviem, šodien lēma Dziesmu un deju svētku padomē.

Pie Lielās balvas tiks labākais koris vīru grupā, sievu grupā, jaukto koru grupā un senioru koru grupā, bet dejotāju vidū pie Lielās balvas tiks labākais deju kolektīvs jauniešu deju kolektīvu grupā, vidējās paaudzes dejotāju grupā un senioru grupā.

Lielā balva tiek piešķirta to nozaru labākajiem kolektīviem, kam ir koprepertuārs. Lielo balvu izstrādās mākslinieks Armands Jēkabsons.

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku laikā sešās nozarēs notiks lielie fināla konkursi, kuros starptautiska žūrija izraudzīsies labākos dalībniekus. Jau reģionālo atlašu laikā žūrijas dalībnieki atzinuši, ka daudzi kolektīvi ir ļoti augstā līmenī un to sniegums ir izcils, tādēļ nolemts, ka fināla konkursā varēs tikts piešķirtas ne vairāk kā trīs pirmās vietas.

Bez Lielās balvas un labāko kolektīvu apbalvošanas konkursu finālos kolektīvu vadītājiem tika pasniegtas piemiņas medaļas ar svētku simboliku. Patlaban svētku rīkotājs ir uzrunājis divus māksliniekus piemiņas medaļu sagatavošanai, taču rezultātā tiks izraudzīts viens no labākajiem risinājumiem.

Dziesmu un deju svētku padome ir konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir sekmēt Dziesmu un deju svētku procesa ilgtspēju un tradīcijas tālāknodošanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+