×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. novembris, 2012
Drukāt

Dzimumzīme uz… tīklenes?

Foto-Stock.xchngFoto-Stock.xchng

“Ilgus gadus slimoju ar tīklenes distrofiju. Kārtējās pārbaudes laikā kompjūtera izmeklējumā dakteris kreisajā acī atrada tīklenes dzimumzīmi. Pirmo reizi par tādu dzirdu! Vai ātrāk to nevarēja pamanīt? Vai esmu vienīgā, ko skārusi šāda problēma? Gribētos zināt, cik nopietni tas ir!

 

Vai šī dzimumzīme var augt lielāka, mainīties un kļūt par ļaundabīgu audzēju? Vai var operēt? Kā tas iespaidos redzi? Ja dzimumzīme augs lielāka, vai actiņa var arī palikt akla? Man jau tāpat redze ir slikta, un nu vēl arī šāda nelaime! Ko darīt tālāk? Bet varbūt tas nav nekas nopietns?”
 Iveta M. Jelgavā

 

P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Oftalmoloģijas klīnikas vadītāja Guna Laganovska skaidro, ka, veicot tīklenes izmeklējumus, pigmentētus veidojumus jeb asinsvadu trakta dzimumzīmes var atrast diezgan bieži. Pieaugot pacienta vecumam, tās parādās arvien biežāk.

Parasti dzimumzīmes nekādas problēmas pacientiem nerada, taču atsevišķos gadījumos tās var pārveidoties par acs audzēju – melanomu.

Ja dzimumzīmi konstatē, ir jānovēro, vai tā neaug lielāka. Tāpēc parasti to nofotografē un pacientiem nosaka nākamo vizīti, lai sekotu izmaiņām. Ja dzimumzīmes izmērs palielinās, nepieciešama papildu izmeklēšana – fluorescentā angiogrāfija.

G. Laganovska iesaka regulāri apmeklēt acu ārstu un jebkuros apstākļos izvairīties no ilgstošas uzturēšanās saulē un šādā laikā lietot saulesbrilles.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+