Kultūra
Mūzika

Dzintaros sacentīsies jaunie operdziedātāji 0

Publicitātes foto

Trešdien, 17. maijā, plkst. 17 vēsturiskajā atjaunotajā Dzintaru koncertzālē norisināsies 36. starptautiskā Hansa Gabora Belvederes vokālistu konkursa Baltijas reģiona atlases kārta, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Baltijas reģiona atlsases kārtā piedalīsies vienpadsmit jauni un talantīgi dziedātāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas. Pateicoties Jūrmalas Domes atbalstam, konkursa atlasi varēs apmeklēt bez maksas – ar ielūgumiem, kurus iespējams saņemt visās “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Vīnes kameroperas dibinātāja un ilggadējā vadītāja Hansa Gabora vārdā nosauktais Belvederes jauno vokālistu konkurss pirmoreiz norisinājās 1982. gadā Vīnē. Ņemot vērā lielo konkursa interesentu un dalībnieku skaitu, kopš 1992. gada dažādās pasaules pilsētās tiek organizētas reģionālās konkursa atlases kārtas. Belvederes jauno operas solistu konkurss ir nozīmīgs atspēriena punkts jaunajiem operdziedātājiem no visas pasaules. Iepriekšējo konkursu dalībnieku un godalgotu vietu ieguvēju vidū ir arī tādu pasaulē atzinību guvušu latviešu izcelsmes operdziedātāju vārdi kā Egils Siliņš, Krišjānis Norvelis, Sonora Vaice un Elīna Garanča.

Kopš 2005. gada ar Jūrmalas domes atbalstu Hansa Gabora Belvederes operas solistu konkursa Baltijas valstu atlases kārta norisinās Jūrmalā. Šī gada konkursa Baltijas reģiona atlases kārtā pieteikušies un 17. maija koncertā uzstāsies vienpadsmit jauni un talantīgi dziedātāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas, katrs izpildot divas operas ārijas.

Belvederes operas solistu konkursā jauno operdziedātāju sniegumu vērtē nevis mūzikas vai operas žanra profesionāļi, eksperti un mūziķi, bet gan potenciālie darba devēji, operu intendanti un aģentūru direktori, ietekmīgu operu un festivālu vadītāji, mūzikas promoteri un mediju nozares pārstāvji. Tiek piešķirta arī “Preses balva”, kā arī klausītāji ar savu balsojumu izvēlas vienu no atlases kārtas dalībniekiem, piešķirot “Publikas balvu”.

LA.lv