Latvijā
Politika

Dzintars: atsauksmes par Vaivaru ir pretrunīgas9


Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”–”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.
Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”–”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.
Foto – Leta

Pagaidām diplomāts Pēteris Vaivars nav oficiāli nosaukts kā kandidāts Ministru prezidenta amatam, tāpēc ir pāragri runāt par viņa piemērotību amatam, un ar kandidātu vēl jāiepazīstas,  sacīja nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Vienlaikus Dzintars izteicās, ka kopumā atsauksmes par Vaivaru ir pretrunīgas. Politiķis uzsvēra, ka ar kandidātu būs vēl jāiepazīstas, ja viņš oficiāli tiks nosaukts kā premjera amata kandidāts.

Tikmēr aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka VL-TB/LNNK demisionējušajam premjeram Valdim Dombrovskim (V) likusi noprast, ka drīzāk noraidoši vērtē Vaivara kandidatūru. Pēc nacionālās apvienības pārstāvju domām, viņš nav iespējami labākais premjera amata kandidāts, ņemot vērā iepriekšējo politisko darbību, proti, to, ka 5.Saeimas vēlēšanās viņš startējis “Saskaņa Latvijai – atdzimšana tautsaimniecībai” sarakstā.

5.Saeimas vēlēšanas norisinājās 1993.gadā, un Vaivars Saeimā netika ievēlēts. Sašķeļoties “Saskaņa Latvijai – atdzimšana tautsaimniecībai” frakcijai, tika izveidota Tautas saskaņas partija, kura bija viena no partijām, kas piedalījās “Saskaņas centra” dibināšanā. Viens no Tautas saskaņas partijas līderiem bija Jānis Urbanovičs.

Kā ziņots, Ministru prezidenta amatam uzrunātais Vaivars šodien plkst.13.30 tiksies ar “Vienotības” Saeimas frakcijas pārstāvjiem.

Tieši Vaivars no publiski izskanējušajiem potenciālajiem premjera amata kandidātiem tiek uzskatīts par ticamāko pretendentu valdības vadītāja amatam. Neoficiāli tiek pieļauts, ka premjera amata kandidāts varētu tikt nosaukts tuvākajās dienās, un tas varētu būt tieši Vaivars. Vaivaru premjera amatam varētu virzīt “Vienotība”, kas uzņēmusies iniciatīvu valdības veidošanā un solījusi piedāvāt jauno kandidātu valdības vadītāja amatam.

Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, Vaivars Ārlietu ministrijā (ĀM) sācis strādāt 1992.gadā un bijis Ziemeļeiropas valstu nodaļas vadītājs, 1995.gadā viņš bijis Latvijas vēstniecības Somijā pirmais sekretārs, bet 1997.gadā kļuvis par Latvijas vēstnieku Ukrainā. Vaivars bijis arī Latvijas vēstnieks Japānā, bet pašlaik viņš pilda ĀM valsts sekretāra vietnieka pienākumus.

Saistītie raksti

Prezidents otrdien Latvijas Radio atklāja, ka premjera amata kandidāti ir vairāki, starp tiem ir ĀM valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, Latvijas pastāvīgais pārstāvis NATO Māris Riekstiņš un bijušais Latvijas vēstnieks Japānā Vaivars.

Prezidents arī pauda pārliecību, ka līdz Ziemassvētkiem Latvijas iedzīvotāji uzzinās Ministru prezidenta kandidātu. “Paziņojums var būt jebkurā brīdī, arī šonedēļ,” atklāja prezidents.

LA.lv