×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. aprīlis, 2012
Drukāt

Dzintars: Nacionālā apvienība ir bijusi ļoti aktīva

dzintars2

Nacionālās apvienības (NA) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars (attēlā) apvienības pozīcijas valdībā uzskata par neproporcionālām, jo tai ir uz pusi mazāk ministru portfeļu nekā Zatlera Reformu partijai (ZRP).

NA Saeimā ir 14 mandātu, bet ZRP pēc sešu deputātu atšķelšanās – 16 mandāti. NA ir divi ministri, bet ZRP – pieci. NA pēc pēdējām vēlēšanām ir palielinājusi pārstāvniecību parlamentā, bet “politikā reti ir tīrs – melns vai balsts – stāvoklis”.

“Diemžēl esošajam stāvoklim ir arī mīnuss zīme. Neproporcionālā pārstāvniecība Ministru kabinetā, sašķeltajai ZRP ministru skaita pārsvars ir ievērojams, bet atbildība par nepopulāriem lēmumiem ir vienlīdzīga,” norādīja Dzintars, norādot uz “bēdīgi slavenajiem” konsolidācijas pasākumiem un pensionēšanās vecuma paaugstināšanu.

Viņš arī atzina, ka koalīcijas partneru vidū pastāv mērķu atšķirības. “Mēs tiešām atšķiramies, un tie, kas piedalās koalīcijas sēdēs, to jūt. Ja koalīcija izmanto nacionālo retoriku, viņi nedeg par to ideju, par kuru degam mēs,” sacīja Dzintars.

Pēc pusgada darbības valdībā 14.aprīlī konferencē NA izvērtēja paveikto. Tajā piedalījās apvienībā ietilpstošā “Visu Latvijai!” un “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”. Abi politiskie spēki ir lēmuši apvienoties vienā partijā.

Dzintars vērtēja, ka NA pēc pusgada valdībā ir bijusi ļoti aktīva priekšlikumu iesniegšanā un “vairāki koalīcijas pārstāvji presei pasūdzējušies, ka NA priekšlikumu gūzma sāk nogurdināt”. Par būtisku mīnusu viņš atzina, ka NA iniciatīvas nepietiekamā atbalsta dēļ tiek nodotas darba grupās uz “nenosakāmu laiku”.

Starp koalīcijas partneru neatbalstītiem priekšlikumiem ir bērnudārzos apmācība tikai latviešu valodā, grozījumi Imigrācijas likumā, grozījumi Satversmē, lai nepieļautu iespējamo nākamo referendumu par pilsonības nulles variantu un vēl citi.

Dalībnieku aplausus izraisīja abu NA līdzpriekšsēdētāju – Dzintara un Gaida Bērziņa – novēlētais saglabāt savu identitāti – līdzšinējos partiju principus un pamatus. Taču Dzintars uzsvēra, ka vienlaicīgi ar to ir jāuzrunā jauniešu auditorija, lai paplašinātu atbalstītāju skaitu.

“Koncentrēties uz tikai vienu no ceļiem nozīmē lielu kļūdu. Ir jāspēj abus virzienus līdzsvarot, bet tas ir zelta ceļš un NA lielākais uzdevums,” uzskata Dzintars.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+