Kultūra
Kultūrpolitika

Labas lietas iesaka Signe Mengote0

Dzīves gudrība

Lūkojies nākotnē ar cerību, nevis pagātnē ar nožēlu. /Autors nezināms/

Grāmata: “Mans zelts”

Ar prieku piesaku un iesaku mūsu kolēģes Vijas Beinertes eseju un sarunu grāmatu “Mans zelts”, kurā satiekas Imants Lancmanis, Ingmars Zemzaris, Alberts Bels, Pēteris Krilovs, Ēriks Ošs, Arnolds Plaudis, Roalds Dobrovenskis, Raimonds Pauls, Mārcis Auziņš, Andris Dambis, Egils Levits, Juris Rudevskis, Harijs Tumans, Georgs Andrejevs. Un vēl arī Ojārs Vācietis, Ludmila Azarova un Jānis Endzelīns. Daļa eseju un visas sarunas ir bijušas publicētas žurnālā “Mājas Viesis”, tapušas vairāku gadu garumā, taču nav zaudējušas aktualitāti.

Latvijas aicinājums: lai dzīvo tradīcijas!

4. maijā balts galdauts, 18. novembrī – silti cimdiņi. Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs un cimdu meistari aicina iesaistīties akcijā “Cimdotā Latvija” un valsts 100. dzimšanas dienai sarūpēt sev pašiem, kā arī dāvināt citiem vienu no senākajām Latvijas vizītkartēm – rakstainus cimdus! Tos izvēlēties palīdzēs adījumu salons “Tīnes”, tautastērpu centra “Senā klēts”, veikala “Hobbywool” un citi meistari, noteikti ir vērts iztaujāt vecmāmiņas vai arī pamēģināt cimdu pāri uzadīt pašiem.

Filma pasakaini bagāti

Ja gribas aizmirst ikdienas raizes un vienkārši pasmieties, laba būs komēdija “Pasakaini bagāti” par ņujorkieti Reičelu Ču un viņas mīļoto vīrieti Niku Jangu. Nika labākā drauga kāzās Singapūrā Reičela pēkšņi saprot: viņas mīļotais slēpis faktu, ka audzis vienā no bagātākajām ģimenēm Āzijā. Niks ir viens no iekārojamākajiem vecpuišiem Āzijā, un viņa izredzētajai nāksies saskarties ar dažādiem pārbaudījumiem – gan ar greizsirdību, gan puiša mātes naidīgo attieksmi. Kinoteātros no 2. novembra.

Izstāde: Radu-raksti

No 16. novembra līdz 15. decembrim par godu Latvijas valsts simtgadei “MuseumLV” telpās izstāde “Radu-raksti”. Mākslas svinībās aicināti piedalīties Latvijas mākslinieku ģimeņu un dzimtu pārstāvji, kuru devums ir nozīmīgs Latvijas mākslas kontekstā. Izstādē piedalīsies Aleksejs Naumovs un Anita Paegle, Irēna un Dita Lūses, kā arī citi labi zināmi un iecienīti mākslinieki.

Koncerts: Mūsu Operai 100!

Ar diviem krāšņiem koncertiem tiks svinēta nozīmīgā Operas jubileja. Skatītājus un klausītājus priecēs operzvaigznes Marina Rebeka, Inga Kalna, Ludmila Monastirska, Dināra Alijeva, Liene Kinča, Zanda Švēde, Oļesja Petrova, Egils Siliņš, Ains Angers, Stefans Gūlds, Murats Karahans, Rame Lahajs, Iraklijs Kahidze, Franko Vasallo, Vladislavs Suļimskis un citi. Koncerti 16. un 17. novembrī plkst. 19.

Tepat, Latvijā: Siguldas restorānu nedēļa

INo 5. līdz 11. novembrim notiks Siguldas restorānu nedēļa, un viesi aicināti baudīt trīs ēdienu maltītes deviņos Siguldas un apkaimes restorānos. Katrā restorānā tiks piedāvātas ēdienkartes par divām cenām – 15 un 20 eiro. Ēdienkartes piedāvājumu iespējams apskatīt tīmekļa vietnē www.sigulda.lv.

Izrāde: Rīga–Parīze–Rīga

Aizkustinošs, skaists un patiess stāsts par māksliniekiem Elvīru un Rūdolfu Piņņiem. Viņus šķīra attālums Rīga–Parīze. Režisore Māra Ķimele atlasījusi mākslinieku vēstules, kuras viņi sūtījuši viens otram mūža ilgumā. Tās dokumentē ne tikai Piņņu dzīves ainas, bet arī 20. gadsimta Latvijas un visas Eiropas tautu likteņu atbalsojumus. Stundas laikā iespējams izsekot kā mākslai, tā mīlestībai. Lomās Karīna Tatārinova, Varis Piņķis un Jēkabs Nīmanis.

Izrāde “Rīga–Parīze–Rīga” 12. novembrī plkst. 19 koncertzālē Tu jau zini kur! Tallinas ielā 10.

Pasaules plašumos: modernā Dubaija

Īstais laiks doties uz moderno Dubaiju! Tikko pati no turienes atgriezos. Lai gan pilsētā neiejutos uzreiz, tā uz mani atstāja ļoti lielu iespaidu. Ko tik cilvēks nespēj paveikt! Tuksneša vidū uzbūvēt pilsētu – turklāt kādu! Šobrīd ar aviokompānijām “KLM” un “Air France” uz Dubaiju var aizlidot par 300 eiro. Turklāt novembrī pēc neciešamā karstuma beidzot iestājas patīkams siltums. Starp citu, Dubaija ir viena no drošākajām pilsētām pasaulē.

Jaunums: pilngraudu sausmaizītes

Mans gardēža atradums – pilngraudu sausmaizītes ar tomātiem un mocarellu. Lieliska uzkoda tāpat vien vai kopā ar svaigo sieru vai kādu iecienīta siera šķēli – variantu ir daudz. Derēs gan kā papildinājums viesību galdam, gan ikdienas našķis.

 

LA.lv