×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. marts, 2012
Drukāt

Dzīvoklis, kur bērniem sava pasaule

Nams7-ak

Visi vecāki, protams, pūlas savu bērnu labā. Bet Mackeviču ģimene ir piepirkusi klāt kaimiņu dzīvokli, lai mazuļiem Elīzei un Gastonam uzburtu pašiem savu pasauli. Braucām lūkot.

 

Raitis un Baiba satikušies, studējot Jelgavā. Pilsēta iepatikusies un nolēmuši te veidot savu mājokli. Dzīvokļa meklējumi vainagojušies ar labu atradumu – renovētu māju Jelgavas centrā, kur pa logiem paveras skats uz parku.

– Skaidrs, ka dzīvoklis nebija lēts, bet domājām: abi esam jauni – aiziet! Gan jau sapelnīsim! – Raitis ir optimists. Mackeviču ģimene šeit mīt jau ceturto gadu, bet bērnu istaba ierīkota pirms gada. Kad bija iegādāts blakusdzīvoklis, atlika abus savienot. Sistēma skaidra – gaitenī izlauzt durvju ailu uz otru dzīvokli, nojaukt sienu starp virtuvi un istabu, lai veidotos viena liela bērnu istaba. Idejas bijušas pašiem, bet labāk tomēr lūgt profesionāļu padomu.

– Baiba televīzijā skatās raidījumu “Mājokļa jautājums”, un viņai iepatikās, kā strādā dizainere Kristiana Lepse-Kazarjana. Internetā uzgājām viņas mājas lapu, sazinājāmies un sākām sadarboties. Vairākus vakarus Kristiana uzklausīja mūsu sapņus par bērnistabu. Secinājām – gan dizainerei, gan mums ar sievu pie sirds iet košas, dzīvas krāsas. Galu galā viss, ko Kristiana piedāvāja, mums patika. Un sākās bērnistabas iekārtošanas darbi. Vienojāmies par starpsienu, lai meitai un dēlam būtu katram sava valstība. Kad bērni paaugsies, starpsiena palīdzēs lielo istabu pārdalīt katram savā.

 

Savu dzīvokli Baiba un Raitis iekārtojuši paši. Raitis zīmējis virtuves letes liekumus, lai tie sasauktos ar līniju grīdā starp flīzēm un lamināta segumu.

 

Kamēr tētis stāsta, Elīze rāda mikipeli, ko viņai Ziemassvētkos atnesis rūķis. Bet Gastons rotaļājas ar traktoru. Tieši tādu, tikai 32 reizes lielāku un vēl citu lauksaimniecības tehniku tirgo viņa tētis. Raitis Mackevičs ir tirdzniecības pārstāvis Zemgalē SIA “Konekesko Latvija”.

Savu dzīvokli Baiba un Raitis iekārtojuši paši. Raitis zīmējis virtuves letes liekumus, lai tie sasauktos ar līniju grīdā starp flīzēm un lamināta segumu. Leti gan gribējies platāku, lai pie tās būtu iespējams piesēsties kā pie galda. Taču tad nevarētu neko izņemt no atvilktnēm. Kad sanāk ciemiņi, lielie pulcējas ap leti, mazie mielojas pie zema galdiņa. Viesistaba kopā ar virtuvi nav liela, ja ieliktu kārtīgu galdu ar krēsliem, telpa pazustu. Būtu jāpērk vēl viens dzīvoklis, smejas Raitis. Pat televizoram atrasta vieta koridorā, un to ērti var skatīties no dīvāniem pie pretējās sienas. Pie loga patīk būt gan lielajiem, gan mazajiem. Ir taču interesanti vērot, kā lejā brauc mašīnas, kā parkā pavasarī zied kastaņas, rudenī zeltojas lapas, bet vasarā aug puķes – tepat aiz loga kastēs. Baiba agrāk strādājusi puķu veikalā un iestāda viskrāšņākās, lai tās priecētu arī garāmgājēju skatienus.

Abus dzīvokļus izdevies savienot tik labi, ka nemaz nevar manīt. Piemēram, kā veicies atrast tādas pašas grīdas flīzes?

– Vecais īpašnieks palīdzēja ar flīžu pārpalikumiem. Teica: aizej pagrabā paskaties, varbūt ir kas palicis pāri. Un bija! – Raitis smaidot noraugās, kā bērni aizbrāžas garām uz savu pasauli.

 

Uzziņa

• Bērnu istabas dizainere – Kristiana Lepse-Kazarjana

• Virtuves mēbeļu projekts – Raitis Mackevičs

• Stūra skapis – “RIPO”

• Aizkari – veikals “Meka”, “Spice Home”

• Viesistabas mēbeles – “Moobel. zip”

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+