×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. janvāris, 2013
Drukāt

Eiropas kinorežisoru darbi filmu ciklā “Iepazīsti Eiropas kino”

kino_080120132

No 18. janvāra Filmu studija RIJA piedāvā skatītājiem filmu ciklā IEPAZĪSTI EIROPAS KINO apgūt festivālos izrādītus un atzītus, bet plašākai publikai mazāk zināmus Eiropas režisoru darbus.

Kā pirmo cikla IEPAZĪSTI EIROPAS KINO filmu piedāvājam drāmu “Roberts Mičums ir miris” (Robert Mitchum Est Mort, 91 min.). Franču režisoru Olivjē Babinē un Freda Kihna filma savu pirmizrādi piedzīvoja 2010.gada Kannu kinofestivālā. Latvijas pirmizrāde 18.janvārī plkst. 18.30 kino Splendid Palace.

 

Filma ir krāšņs un melankomisks ceļojums pa Eiropu. Sižets vēstī par diviem dzīves neveiksminiekiem, kas dodas ceļā pretim sapņiem. Frankijs ir jauns aktieris bez darba, Viņa menedžeris Arsēns, izmisuma dzīts, vēl pēdējo reizi izmēģina laimi. Piedraudot ar ieroci, viņš nozog automašīnu un kopā ar Frankiju dodas ziemeļu polārloka virzienā. Viņiem nav ne graša pie dvēseles, bet ir skaidrs ceļojuma mērķis – nokļūt filmu festivālā Polaris. Runā, ka tur būs arī leģendārais režisors Džordžs Sarinefs, kurš kā reiz gatavojas Amerikā filmēt jaunu filmu.

Acīgākie kino vērotāji epizodēs pamanīs arī dažus latviskus nosaukumus…

Avanca kinofestivālā filma saņēma speciālbalvu kategorijā – labākā spēlfilma, savukārt kino parādē Anger Premier Plans 2011 abu režisoru darbs ieguva žūrijas balvu.

Filmas treileris – http://vimeo.com/53592698

Cikla IEPAZĪSTI EIROPAS KINO nākamā filma būs rumāņu lente Hello! How are you? (Buna! Ce faci?) – režisora Aleksandru Maftei romantiskā komēdija par kādu pāri, kuru kaisle pēc 20 gadiem laulībā padzisusi un atgūst otru elpu. Filma no 1.februāra būs skatāma kino Spelndid Palace.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+