Kultūra
Mūzika

Eiropas labākais senās mūzikas ansamblis muzicēs “Rīgas Biržā” 16

Publicitātes foto

Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāla turpinājumā otrdien, 15. augustā, plkst. 18 Rīgas Senās mūzikas centrs sadarbībā ar Mākslas muzeju “Rīgas Birža” aicina uz 2016. gada labākā jaunā senās mūzikas ansambļa “4 Times Baroque” (Vācija) koncertu ar programmu “La Rosignola”, LA.lv uzzināja muzejā.

Neraugoties uz salīdzinoši ilgo laika posmu, kas pagājis kopš to tapšanas, senās mūzikas kompozīcijas var kalpot par avotu, no kura smelties nepārtrauktu enerģiju. Ar to saistīts arī Vācijas senās mūzikas ansambļa “4 Times Baroque” dalībnieku mērķis – pasniegt vēsturisko mūziku dzīvā, uzrunājošā izpildījumā.

Programmā “La Rosignola” (franču: lakstīgala), ar ko mūziķi uzstāsies Mākslas muzejā Rīgas Birža, soprāna balss un blokflauta imitēs lakstīgalas balss skaņas. Šāds atveids parādās 17. gadsimta madrigālos, ārijās un citās muzikālajās formās, kuras varēs dzirdēt vakara gaitā.

Biļešu cena: ieejas biļete Mākslas muzeja “Rīgas Birža” pastāvīgajā ekspozīcijā (pieaugušajiem – 3 eiro; skolēniem – 0,50 eiro; studentiem, pensionāriem – 1,50 eiro). Koncertā tikai 80 sēdvietas, tās nav numurētas.

LA.lv