Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
4. septembris, 2014
Drukāt

Eiropas lauksaimnieki prasīs īpašu atbalstu Krievijas embargo ietekmes mazināšanai

Izstāde "Ķirbis jūsu veselībai 2013"

Lai mazinātu Krievijas pārtikas produktu embargo radīto ietekmi lauksaimniecībā, Eiropas lauksaimnieku jumta organizācijas “Copa/Cogeca” prezidija ārkārtas sanāksmē zemnieku organizāciju vadītāji Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības komisāram Dačanam Čološam norādīs uz īpašā atbalsta nepieciešamību, informē biedrībā “Zemnieku saeima”.

“Baltijas valstu lauksaimniecības sektors ir visvairāk cietis Krievijas Federācijas pārtikas produktu embargo rezultātā. Šobrīd, teju mēnesi pēc embargo ieviešanas, ir jārunā nevis vairs par atsevišķiem ietekmētiem uzņēmumiem, kas eksportēja produktus uz Krieviju, bet zaudējumiem un nepieciešamiem palīdzības pasākumiem visai nozarei kopumā,” norāda “Zemnieku saeima” priekšsēdētāja vietniece un “Copa/Cogeca” viceprezidente Maira Dzelzkalēja.

Lauksaimnieki jau iepriekš vēstulē Čološam prasīja paredzēt īpašu atbalstu, lai mazinātu embargo ietekmi, turklāt šo atbalstu būtu jāparedz pēc vajadzības, “nevis kā dārzeņu un augļu sektorā – kurš pirmais brauc, tas pirmais maļ”.

“Gandarījums, ka vēstulei ir pievienojušies jau arī daļa Latvijas un Baltijas Eiropas Parlamenta deputātu. Šobrīd sarunās ar pārējo valstu organizācijām jūtam, ka stipri līdzīgā situācijā ir arī somi un poļi, taču mūs atbalsta arī pārējās valstis,” skaidro “Zemnieku saeimā”.

Biedrībā atgādina, ka piektdien, 5. septembrī, plānota ES Lauksaimniecības ministru padome, kurā paredzēts lemt par atbalsta pasākumiem no Krievijas embargo cietušajiem. Līdz šim atvērta privātā uzglabāšana vājpiena pulverim, sviestam un sieram. Tāpat rasts papildus finansējumus ES ražoto produktu reklamēšanai.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+