Pasaulē
Eiropa

Eiropas Tiesa atzīst “Uber” par transporta uzņēmumu (papildināta) 16


“Uber” lietotnē viedtālrunī redzami pieejamie taksometri.
“Uber” lietotnē viedtālrunī redzami pieejamie taksometri.
Foto – EPA/LETA

Eiropas Tiesa trešdien pieņēmusi lēmumu, ka “Uber” ir parasta transporta kompānija, nevis lietotne, tāpēc tai piemērojams attiecīgs regulējums.

Tādējādi šis ir kārtējais trieciens ASV kopbraukšanas pakalpojumu kompānijai “Uber”, kas jau saņēmusi vietējo taksometru vadītāju un amatpersonu kritiku par vietējo noteikumu pārkāpšanu.

“”Uber” nodrošinātais pakalpojums, kas savieno privātpersonas ar neprofesionāliem autovadītājiem, aptver pakalpojumus transporta nozarē,” norāda Eiropas Tiesa. “Tādējādi dalībvalstis var noregulēt nosacījumus šī pakalpojuma sniegšanai.”

“Uber” apgalvo, ka tas ir tikai pakalpojuma sniedzējs, savienojot patērētājus ar autovadītājiem vairāk nekā 600 pilsētās. Taču taksometru uzņēmumi un citi konkurenti pauduši ievērojamus iebildumus, uzsverot, ka šī situācija ļauj kompānijai izvairīties no noteikumu ievērošanas, tostarp autovadītāju apmācības un licencēšanas.

Prasību pret “Uber” tiesā iesniedza Barselonas taksometru vadītāju asociācija, kas uzskata, ka “Uber” ir taksometru uzņēmums, kuru nepieciešams pakļaut attiecīgajiem noteikumiem.

Kā la.lv informēja “Uber” runaspersona: “Šis tiesas lēmums neietekmēs Uber darbību vairums ES valstu, kurās mēs jau darbojamies atbilstoši transporta nozares regulējumam. Tomēr miljoniem Eiropas iedzīvotāju joprojām tiek liegta iespēja izmantot tādas aplikācijas kā “Uber”. Kā teica mūsu jaunais vadītājs, ir lietderīgi regulēt tādus pakalpojumus kā “Uber”, un tādēļ mēs turpināsim dialogu ar lēmuma pieņēmējiem visā Eiropā. Šādu pieeju mēs izvēlamies, lai nodrošinātu pieejamus braucienus ar vienas pogas palīdzību.”

LA.lv