×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. jūlijs, 2013
Drukāt

Eiroskate pašu mājās

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Liepājā un Ventspilī šodien sāksies Eiropas basketbola U-18 čempionāts, kurā starp favorītiem tiek minēta arī Nikolaja Mazura trenētā Latvijas puišu izlase.


 

Stingri pamati

Mūsu basketbolā ik pa brīdim kāds spēlētāju dzimšanas gads ticis uzskatīts par talantiem bagātāku nekā citi. Latvijas junioru spožākie panākumi ir ceturtā vieta 1998. gadā, bronzas medaļas 2007. un 2010. gadā. Šīgada juniori, 1995. gadā dzimušie un jaunāki puiši, arī ir paaudze, kurā netrūkst talantu un fizisko dotumu. Klusās runas, ka turpmāko desmit dienu laikā Mazura komandai pa spēkam ir aizsniegties līdz medaļām, nav bez pamata. Tiesa, latvieši nebūs absolūti favorīti – cēlmetālu pretendentu lokā nosauktas vismaz sešas komandas.

Eiropas junioru čempionāts ir lielā basketbola skate, ko klātienē novēros neskaitāmi aģenti no Atlantijas okeāna abām pusēm. U-18 čempionāts tiek uzskatīts par prestižāko no jaunatnes turnīriem un svarīgāko, kurā basketbolistiem savas kvalitātes izlikt uz paplātes. Pirms diviem gadiem kadetu vecumā viņi vēl nebija nobrieduši lielajam basketbolam, pēc diviem gadiem U-20 grupā daudzi jau būs tikuši pie klubiem un līgumiem.

Ko uz basketbola skatuves šovasar izliek Latvija? Pirmkārt, ambiciozu komandu ar augstās sfēras gaisu apostījušiem spēlētājiem un mūsdienu basketbola parametriem atbilstošu sastāva komplektāciju visās pozīcijās. Ar tik slaidiem augumiem kā Kristapam Porziņģim un Anžejam Pasečnikam (abiem 2,12 m) un Rolandam Šmitam (2,04 m) Latvijas izlasei nebūs jākaunas zem groziem. Labi ārējās līnijas spēlētāji ir viena no mūsu basketbola kvalitātes zīmēm, turklāt Porziņģis un Šmits jau debitējuši Eiropā spēcīgākajā nacionālajā basketbola čempionātā – Spānijas ACB līgā. Vairākiem puišiem iekrāta spēļu pieredze “VEF Rīgas” sastāvā, visai komandai – pilna sezona Latvijas basketbola līgas čempionātā. Turklāt, pusei izlases nākot no “VEF skolas”, bagāžā līdzi ņemts ļoti nopietns profesionāls darbs.

 

Jābūt motivācijai

“Pietrūkst stabilitātes. Pēc labām epizodēm sākas paviršības, un atdodam iniciatīvu, tad atkal pievelkam un atlaižam. Jācenšas saglabāt pilnu koncentrēšanos visā spēles garumā. Pēdējās dienās pirms čempionāta mērķtiecīgi gatavosimies pirmajam mačam pret Bulgārijas izlasi. Informācijas mums pietiek,” Nikolajs Mazurs ieskicē pēdējos darbus pa vidu pēdējai pārbaudes spēlei pret francūžiem un šodienas cīņai pret bulgāriem. Pārbaudes spēlēs viņa komanda pārspēja vienaudžus no allaž spēcīgajām basketbola valstīm Lietuvas un Francijas. “Basketbolistiem jābūt motivācijai un augstiem mērķiem. Tikai uzspēlēt nav nekādas jēgas,” Mazurs cer, ka komanda arī psiholoģiski būs gatava cīņai visaugstākajā līmenī.

Pirms diviem gadiem kadetu vecumā šī gadagājuma puiši izcīnīja sesto vietu. Vilšanās par netikšanu uz pasaules čempionātu bija liela, un toreiz Mazuru visvairāk tracināja tieši mentālas problēmas jeb pārliecības trūkums. Šajos divos gados iegūtā pieredze noteikti sagādājusi pārliecības papilddevu, turklāt, salīdzinot ar 2011. gadu, komandā notikušas piecas izmaiņas.

Latvijas junioru pretinieki pirmajā posmā C grupā Liepājā no šodienas līdz sestdienai būs vienaudži no Bulgārijas, Spānijas un Itālijas. Visas mūsējo spēles tiešraidē translēs LTV7. Liepājā sacentīsies arī D grupas komandas, A un B grupu turnīri notiks Ventspilī. Otrajā posmā no katras grupas iekļūs pa trim komandām.

 

BASKETBOLS. KOMANDAS SASTĀVS

EIROPAS U-18 ČEMPIONĀTS

Latvijas izlase: Kristaps Pļavnieks, Dāvis Geks, Armands Ginters, Ivars Rihards Žvīgurs, Ervīns Mežnieks un Anžejs Pasečniks (“VEF skola”), Kristaps Gludītis (“BJBS Rīga/A. Kraukļa VEF”), Roberts Pāže un Klāvs Čavars (Ventspils), Rihards Lomažs (Ventspils/Talsi), Rolands Šmits (“Fuenlabrada”, Spānija/Valmiera) un Kristaps Porziņģis (“Cajasol”, Spānija/Liepāja).

A grupa (Ventspilī): Lietuva, Slovēnija, Serbija, Francija.

B grupa (Ventspilī): Grieķija, Krievija, Bosnija, Čehija.

C grupa (Liepājā): Latvija, Spānija, Itālija, Bulgārija.

D grupa (Liepājā): Turcija, Horvātija, Ukraina, Anglija.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+