×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
20. marts, 2015
Drukāt

EK piedāvās Grieķijai neizlietotos attīstības fondu līdzekļus divu miljardu eiro apmērā (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers.

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers piektdien ierosināja piešķirt Grieķijai neizlietotos Eiropas Savienības (ES) attīstības fondu līdzekļus divu miljardu eiro apmērā.

Šādu piedāvājumu Junkers izteicis pēc ceturtdien notikušajām jaunākajām sarunām par Grieķijas finanšu nedienu iespējamajiem risinājumiem.

“Tie [līdzekļi] netiks izmantoti, lai papildinātu Grieķijas kasi, bet gan lai atbalstītu pūliņus izaugsmes un sociālās saliedētības radīšanai Grieķijā,” norādīja Junkers.

Junkers piebilda, ka šie līdzekļi varētu tikt paredzēti, lai risinātu bezdarbu jauniešu vidū.

Kā vēstīts, Grieķija vienojusies kreditoriem iesniegt jaunu reformu sarakstu, lai panāktu aizdevuma programmas atlikušo līdzekļu izmaksāšanu.

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs un ES amatpersonas ceturtdien notikušajās pārrunās vienojušies pēc iespējas ātrāk pabeigt darbu pie valsts glābšanas programmas noslēgšanas, lai iegūtu finanšu līdzekļus un Atēnas spētu saglabāt valsts maksātspēju un tās dalību eirozonā.

Grieķija vēlas, lai atlikušie septiņi miljardi eiro no glābšanas programmas tiktu izmaksāti nekavējoties, lai nodrošinātu valsts maksātspēju, taču Brisele vēlas iegūt papildu pierādījumus par valsts apņemšanos īstenot nepieciešamās reformas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vai LA ir latvijiežu avīze. Latvietis teiktu ka Grieķija saņems 2 miljardus dolaru. Krievs – polučit sredstva v razmerie 2 miijara dolarov. Tapēc latvijietis no LA noskatījies no krieviem arī sacīs 2 miljardus dolāru apmērā. Vabūt ka tiem dolāriemir ir arī apkārtmērs, caurmērs un citi lielumi. Hmmm

    • Okupācijas gados Latvija tika stipri krieviskota. Vienīgais polītiskais spēks, kurš vēlas Latviju latviskot ir NA, pārējie liekas ar radušos situāciju apmierināti.

    • Ja Jūs šo informāciju ar Googles tulkotāju tulkosiet no gazeta.ru vai kāda cita .ru, tad āpmēram tādu tekstu arī dabūsiet. Jo tas latviešu googletūlks pirmkārt ir ļoti švaks un otrkārt – to veidojuši krieviski domājošie “latvieši”.

Draugiem Facebook Twitter Google+