×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. novembris, 2013
Drukāt

EK pieņem jaunus noteikumus par palīdzības sniegšanu kino nozarei

Foto - LetaFoto - Leta

Filmu ruļļi kinoprojektoram.

Eiropas Komisija (EK) ceturtdien publiskoja ilgi gaidītos jaunos noteikumus par valsts palīdzības sniegšanu filmu uzņemšanai, kas, visticamāk, apmierinās Eiropas ietekmīgo kino nozari.

Šie noteikumi nosaka, cik lielu valsts palīdzību filma var saņemt un cik daudz no tās ir jāiztērē valstī, kas nodrošina budžeta atbalstu.

Neskatoties uz bažām, ka EK samazinās šos griestus, tādējādi negatīvi ietekmējot valstu nozares un ekonomikas, jaunie noteikumi lielā mērā saglabājas saskaņā ar iepriekšējiem ierobežojumiem.

Valsts finanšu palīdzības apjoms arī turpmāk tiks ierobežots līdz 50% no filmas uzņemšanas budžeta, taču griesti tiks paaugstināti līdz 60% attiecībā uz kopražojumiem, ko finansē vairākas dalībvalstis.

Tāpat valdībām, kas iegulda līdzekļus filmu nozarē, joprojām būs tiesības pieprasīt, ka saņēmēji audiovizuālajā nozarē daļu no šiem līdzekļiem tērē savā valstī.

Dati liecina, ka ES valstis filmu atbalstam nodrošina aptuveni trīs miljardus eiro (2,1 miljardu latu) gadā, no kuriem divi miljardi eiro tiek piešķirti garantijās un aizdevumos, bet pārējā daļa nodokļu atlaidēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+