×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
7. decembris, 2017
Drukāt

EK sūdz tiesā par atteikšanos uzņemt patvēruma meklētājus (4)

Foto-REUTERSFoto-REUTERS

Eiropas Komisija (EK) par atteikšanos Eiropas Savienības (ES) patvēruma meklētāju pārvietošanas programmas ietvaros uzņemt imigrantus no Grieķijas un Itālijas iesūdzējusi ES Tiesā Čehiju, Poliju un Ungāriju, ceturtdien pavēstīja EK.

ES valstu vairākums 2015.gada septembrī pieņēma lēmumu, kas paredzēja nometnēs Grieķijā un Itālijā palikušo patvēruma meklētāju obligātu izmitināšanu citās dalībvalstīs. Prāga, Varšava un Budapešta jau sākotnēji bija pret šo lēmumu.

Ungārijas un Polija šīs programmas ietvaros nav uzņēmusi nevienu patvēruma meklētāju, bet Čehija ir uzņēmusi 12.

Šīs trīs valstis “turpina pārkāpt savas tiesiskās saistības” un “nav nekādu pazīmju”, ka tās grasītos dot savu ieguldījumu pārvietošanas shēmā, ceturtdien norādīja EK.

“Tāpēc komisija ir nolēmusi pāriet pie nākamā pārkāpumu procedūras posma un iesūdzēt šīs trīs dalībvalstis ES Tiesā.”

Uz pārvietošanu Grieķijā un Itālijā joprojām gaida “daži tūkstoši” patvēruma meklētāju, norādīja EK viceprezidents Franss Timmermanss.

ES imigrācijas komisārs Dimitris Avramopuls jau iepriekš vairākkārt tika brīdinājis, ka EK grasās vērsties ar prasību ES Tiesā Luksemburgā.

Kad EK sākotnēji paziņoja par nodomu vērsties tiesā, imigrantu pārvietošanas programma vēl bija spēkā.

Programma bija noteikta uz diviem gadiem, un tās darbības termiņš beidzās šā gada septembrī. Līdz ar to daudziem bija šaubas, vai EK tiešām izšķirsies par vēršanos tiesā.

Tomēr Brisele atzina, ka visām dalībvalstīm šis lēmums ir jāpilda un jāuzņem tām noteiktais patvēruma meklētāju skaits.

Polijas valdība savulaik atteikumu uzņemt patvēruma meklētājus motivēja ar drošības apsvērumiem. Tā uzsvēra, ka migrācijas politikas veidošana ir katras valsts nacionālās valdības kompetence, un paziņoja, ka ir gatava aizstāvēt savas intereses tiesā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. NAV SAPROTAMA EK NEKOREKTĀ, NESMUKĀ RĪCĪBA AR VARU KĀDAI VALSTIJ UZSPIEST SVEŠU RELIĢIJU ĻAUDIS!?? VIŅIEM TE NAV VIETAS AR NEPIEMĒROTU EIROPAI UN TĀS VĒRTĪBĀM ATTIEKSMI, PARAZĪTĒJOŠU DZĪVES VEIDU, NEKAUNĪGU IZSTĀJĪBU!? KĀPĒC EK NEDARBOJAS VIRZIENĀ UZ VIŅU KONTINENTU UN TĀDĀ GADĪJUMĀ NERADA TIEM APSTĀKĻUS PALIKŠANAI TUR??? VAI EK ĻAUDIS NEREDZ JEB NEGRIB REDZĒT VIŅU GRAUJOŠO IEDARBĪBU UZ EIROPU UN TĀS VĒRTĪBĀM??? POLIJA DARA PILNĪGI PAREIZI NEUZŅEMOT ŠOS ĻAUDIS SAVĀ ZEMĒ!? VISPIRMS IR POLIJA PATI KĀ VALSTS, TĀS DROŠĪBA, EKONOMIKA, SABIEDRĪBAS LABKLĀJĪBA UN TIKAI TAD SVEŠI ĻAUDIS!? CIK TAD ILGI POLIJA UN CITAS BIJUŠĀS PSRS PAKĻAUTĪBĀ VALSTIS IR BRĪVAS NO ŠĪS AR VARU UZSPIESTĀS SAVIENĪBAS???? ŠĪS VALSTIS TAČU VĒL NAV PASPĒJUŠAS ATTAPTIES NEVIENĀ DZĪVES JOMĀ, KAD JAU Ek UZSPIEŽ JAUNAS VAŽAS???? KUR EIROPA BIJA PĒC OTRĀ PASAULES KARA AR KSAVU PALĪDZĪBU ŠĪM PAKĻAUTAJĀM VALSTĪM UN TO TAUTĀM?? Kur bija?????????????

  2. Atpakaļ, visus atpakaļ, lai veido savu dzīvi ar darbu, nevis parazitēšanu.

  3. Kāpēc Polijai ir jāpiedalās ”bēgļu” kotrbandas biznesā? – Tas ir tiem kuģošanas ”glābējiem”, kuri dežurē pie Lībijas krastiem?

  4. ES valstīm jāsūdz tiesā EK,par nepamatotu Āfrikas un Āzijas dažādu tautību,valodu,reliģiju un dzīvesveida iedzīvotāju miljonu pārcelšanu uz trīsreiz mazāko,blīvi apdzīvoto un klimatiski nepiemēroto (sk.foto) Eiropu,tā vietā,lai nesalīdzināmi lētāk un efektīvāk,sniegtu tiem nepieciešamo palīdzību uz vietas! Arī par bojāgājušajiem Vidusjūrā,šādas politikas rezultātā,jāatbild būtu EK!

Draugiem Facebook Twitter Google+