×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. marts, 2013
Drukāt

EK vēlas “skaļākas” ES vēlēšanas


Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Komisija (EK) otrdien nāca klajā ar vairākiem priekšlikumiem, kā padarīt nākamās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas par visas Eiropas politisku notikumu un paglābties no tā, ka balsojums izvēršas par kārtējām šķietami nacionāla līmeņa vēlēšanām, turklāt ar apkaunojoši zemu vēlētāju aktivitāti.


 

Ja dalībvalstis atbalstīs priekšlikumus, vēlētāji 2014. gadā skaidri zinās, ar kādu politisko spēku Eiropas līmenī viņu nacionālā partija ir saistīta un kuru kandidātu šī partija vēlas redzēt EK prezidenta amatā.

Atšķirībā no līdzšinējās pieredzes, kad vēlēšanas dažādās valstīs notika atšķirīgās dienās, tagad pilsoņi visā Eiropas Savienībā (ES) pie vēlēšanu urnām dosies vienā dienā, bet par prezidenta amata kandidātu eiropieši uzzinās jau no televīzijas debatēm.

“Ir svarīgi panākt, ka balso vairāk cilvēku,” sacīja komisāre Viviāna Redinga. Kopš pirmajām tiešajām EP vēlēšanām 1979. gadā vēlētāju aktivitāte ir pastāvīgi kritusies, un 2009. gadā tā bija noslīdējusi līdz 43% atzīmei.

Tas, ka vēlēšanās tiks pieteikti EK prezidenta amata kandidāti, kā arī vēlēšanu rīkošana vienā dienā visā ES vēlētāju aktivitāti palielinās, uzskata 62% ES pilsoņu, konstatēts pētījumā “Eurobarometer”.

84% uzskata, ka vairāk cilvēku dotos pie balsošanas urnām, ja viņi labāk apzinātos ES ietekmi uz viņu dzīvi. Analītiķi tostarp bažījas, ka vēlētāji, paužot neapmierinātību ar Briseles taupības prasībām, varētu lielā skaitā nobalsot par populistu un marginālajām partijām.

Vēlēšanām jānotiek 2014. gadā starp 22. un 25. maiju, otrdien vienojās ES vēstnieki.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+