×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
21. maijs, 2016
Drukāt

“Eko osta” likvidējusi četras tonnas skābeņskābes Skrundas novada Rudbāržu pagastā

Foto-LETAFoto-LETA

Reaģējot uz Valsts vides dienesta (VVD) mobilajā aplikācijā “Vides SOS” saņemto ziņojumu, atkritumu pārstrādes uzņēmums SIA “Eko osta” Skrundas novada Rudbāržu pagastā ir savācis četras tonnas skābeņskābes, pārstrādājot to slāpekļa mēslojumā, informē uzņēmumā.

Reaģējot uz šo signālu, “Eko ostas” bīstamo atkritumu furgons ieradās Skrundas novada Rudbāržu pagastā, kur tika fiksētas četras tonnas bīstamo atkritumu, stāsta “Eko ostas” pārstāve Una Vaičulēna. “Pa cauro jumtu uz maisiem bija nokļuvis ūdens, un tie bija daļēji sadalījušies. Kā liecina uz maisiem atrodamā informācija, tajos esošā skābeņskābe ražota pirms aptuveni 40 gadiem. Ja tā nokļūtu augsnē, sekas būtu būtiskas un grūti prognozējamas.”

Izmantojot īpašu tehnoloģiju, “Eko osta” ir veikusi šo atkritumu pārstrādi. Ķīmiskās reakcijas rezultātā skābeņskābe pārveidota par slāpekļa mēslojumu un tiks izmantota naftu saturošās grunts attīrīšanai ar mikrobioloģisko metodi. “Tādējādi šis bīstamais atkritums nevis piesārņo dabu, bet palīdz to attīrīt,” uzsver “Eko ostas” pārstāve.

Viņa aicina cilvēkus būt atbildīgiem un ziņot par šāda veida atkritumiem kā savā saimniecībā, tā arī pamanot tos izmestus neatļautā vietā. Pateicoties “Vides SOS” aplikācijai, uzņēmums saņēmis vairākus ziņojumus par bīstamajiem atkritumiem “Lielās talkas” laikā, starp kuriem bija arī vecā šķūnī pamesti skābeņskābes maisi.

Vaičulēna atgādina, ka lauksaimniecības un ražošanas ķimikālijas ir pieskaitāmas pie bīstamiem atkritumiem, taču nereti tās netiek nodotas savākšanai, bet gan ieraktas zemē, dedzinātas vai izmestas dabā. Tas nodara būtisku kaitējumu videi un potenciālu risku arī cilvēka veselībai, jo, nonākot augsnē, šie atkritumi piesārņo gruntsūdeni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+