×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. jūlijs, 2014
Drukāt

“Ekonomiskajam izrāvienam galvenais ir lielo pilsētu iespējas” (3)

Foto-LETAFoto-LETA

No šā gada 1. jūlija līdz nākamā gada 1. jūlijam Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) prezidējošā pilsēta būs Rēzekne. Rotācijas kārtībā par LLPA prezidentu kļuvis Rēzeknes pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs, kas šajā amatā nomainījis Liepājas pilsētas mēru Uldi Sesku.

Uldis Sesks,
 Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs:
 “Beidzoties Liepājas prezidentūrai LLPA, varu teikt, ka šie divpadsmit mēneši ir bijuši ļoti spraigi. Esmu gandarīts, ka izdevies vienoties par pilsētvides un policentriskas attīstības investīciju sadalījumu nākamajā plānošanas periodā. Sākotnēji nebija tik viegli rast kopīgu valodu un sapratni ar valdību, lai jaunajā plānošanas periodā nauda tiktu sadalīta mērķtiecīgi un jēgpilniem projektiem, nevis vienkārši izdalīta. Kopīgi ar citiem mēriem šo jautājumu devāmies pārrunāt arī uz Briseli, lai pievērstu Eiropas Komisijas uzmanību un lūgtu slēdzienu par finansējuma sadalījuma principiem Latvijā. Man īpašs prieks, ka LLPA, lai gan diskusijas bija smagas un sarežģītas, spēja pieņemt viedokli, kurā ieklausījās arī valsts vadītāji un ierēdņi.”

 

Jelgavas domes fotoJelgavas domes foto

 

Andris Rāviņš,
 Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs:
 “Galvenais ir nākamā gada budžeta veidošanas principu saskaņošana visām pašvaldībām, lai panāktu pašvaldību budžeta pieaugumu. Tas ir ļoti svarīgi, jo finanšu resursu trūkuma dēļ var būt apdraudēta ar ES struktūrfondu līdzekļiem finansēto projektu īstenošana. Nekavējoties ir jārisina arī jautājums par pašvaldību izlīdzināšanas sistēmu. Visiem kopā – lielajām pilsētām, novadiem un Izglītības ministrijai – jāturpina izglītības reforma, par kuru šobrīd ir dažādi viedokļi. Mūsu uzdevums ir dot padomus parlamentam un valdībai, lai pieņemtie lēmumi būtu pašvaldībām un to iedzīvotājiem saprotami. Mūsu spēks ir tas, ka varam daudz mobilāk sanākt kopā, lai panāktu kopīgu viedokli.”

 

 

 

 

Foto - LETAFoto - LETA

 

Inesis Boķis,
 Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs:
 “Sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un citām ministrijām jāveic nepieciešamās korekcijas, lai līdzekļi maksimāli efektīvi tiktu izmantoti pilsētu attīstībai un lai tie sniegtu ilgtermiņa ieguvumus. Jāvērtē, kā pilsētu izstrādātās attīstības stratēģijas atbilst Latvijai piešķirtajam ES fondu finansējumam 2014. – 2020. gada plānošanas periodā. Ļoti būtiski, kādas vadlīnijas tiks nospraustas katrā programmā, tāpēc LLPA arī turpmāk aktīvi jāiesaistās, lai prasības katrā programmā būtu reālas un sasniedzamas. Iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadale un pašvaldību budžetu plānošana vidējā termiņā jāveic tā, lai pašvaldībām būtu skaidra valsts prognoze trim gadiem un zināmi apstākļi, kas ietekmēs budžetu. Jāveicina arī likumprojekta “Par pašvaldību finanšu izlīdzināšanu” izstrādāšana.

 

 

 

Aleksandrs Bartaševičs. Foto - Timurs SubhankulovsAleksandrs Bartaševičs. Foto - Timurs Subhankulovs

Aleksandrs Bartaševičs,
 Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs:
 “Tā kā lielajās pilsētās dzīvo 52% Latvijas iedzīvotāju un tiek saražots 70% kopprodukta, LLPA jāpanāk, lai daudz nopietnāk uztvertu tās viedokli. Nav normāli, ka četras lielās pilsētas – Rēzekne, Daugavpils, Jēkabpils un Liepāja – , rēķinot ienākumu nodokli uz vienu iedzīvotāju, ir nabadzīgākas par novadiem. Un vai ir mērķtiecīgi mūžīgi stimulēt mazos novadus? Cik ilgi būs tā, ka, piemēram, kāda Madonas skola saņem par 30% lielāku finansējumu nekā tikpat liela skola Rēzeknē? Ir zināmas dažādas izglītības sistēmas reformas versijas, vispareizāk būtu, ja reformas pamatā liktu racionālas un taisnīgas resursu izmantošanas principu. Tā kā lielās pilsētas nav pienācīgi sadzirdētas un Latvijas Pašvaldību savienībā pietiekami aizstāvētas, iestājamies par to, lai LLPA kļūtu par līdzvērtīgu sociālo sadarbības partneri valstiskā līmenī. Ekonomiskajam izrāvienam galvenais ir pienācīgi izmantot lielo pilsētu iespējas.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pilniigs murgs! Vai tas Bartashevichs vispaar kaut ko sajeedz no politikas un ekonomikas? Taadi polju batraku jau pilna saema,veel shitas sak murgot. tiirs priekshveeleeshanu populisms.Shitie Shlesera,Dombrovska tipa “politikji” lieliski saprot,ka visvieglaak ir apmaaniit pilseetu elektoraatu,nekaa lauciniekus,liidz ar to shis populisms.
    Latvija ir teritoriaala maza valstinja ar labi sakaartotu infrastruktuuru.Lai saaktu razhot kompjuuterus,vai atveertu jaunas paartikas razhotnes,pietiktu ar vienu nelielu latgales ciematinju!!! Esmu apguvis starptautisko pieredzi eiropas valstiis un pieredze raada,ka ciematos ar 500-1000 iedziivotaajiem ir iespeejams atveert pat mashiinbuuves ruupniicas!
    Ka lai latvija tiek valjaa no shiem polju batraku peecnaaceejiem,kuriem smadzenju vietaa ir alkatiiba ,bleediishanaas , neprofesionaalisms un pelavas! Par piemeeru variet paskatiities uz Polijas shodienu.Milziiga valsts ar milziigiem cilveeku gan izejmatereaalu resursiem,bet nespeej pabarot savu tautu! Ja virziisimies sho pseudopolitikju virzienaa,muusu valsti sagaida posts un nabadziiba.

  2. …un Liepājas Metalurga bezdarbiniekus met ārā no dzīvokļiem
    bez žēlastības.

  3. seska kungs – beidz …irst.

Draugiem Facebook Twitter Google+