×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. oktobris, 2015
Drukāt

Ekonomiste: Jūrmala lieliski var iztikt bez “Jaunā viļņa” (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Šī vasara apliecinājusi, ka Jūrmalā arī bez “Jaunā viļņa” dzīve kūsā, restorāni un kafejnīcas nestāv tukšā, bet Dzintaru koncertzāle dāvājusi atpūtniekiem veselu virkni brīnišķīgu festivālu un koncertu, – šādu viedokli paudusi Baltijas Starptautiskās akadēmijas asociētā profesore, ekonomikas zinātņu doktore, interneta žurnāla “The Baltic Course” izdevēja un galvenā redaktore Olga Pavuka, kas pati ir jūrmalniece.

“Ar pareizu attīstības impulsu, par kādu varētu kļūt brīvās ekonomiskās zonas izveide, mūsu kūrortpilsēta var kļūt par visa reģiona attīstības centru,” viņa sacījusi. “Mēs iesakām piešķirt Jūrmalai brīvās ekonomiskās zonas statusu ar medicīnas tūrisma ievirzi, kas uzņēmējiem dos iespējas saņemt virkni atvieglojumu. Tas parasti piesaista investorus, kuri vēlas uzsākt kaut ko jaunu. Ja ir izredzes uz vairākiem gadiem saņemt atbrīvojumu no nodokļiem vai nodokļu atlaides, viņi nāks pie mums ļoti labprāt.”

Kā izteikusies Pavuka, jautājums par brīvajām ekonomiskajām zonām atkal kļūst aktuāls, jo 2020.gadā beigsies Eiropas Savienības fondu atbalsta programma un investoriem jāpiedāvā alternatīva.

Ekonomiste uzskata, ka to izdarīt ir ļoti viegli – nekas jauns nav jāizgudro, jo likumi par brīvajām ekonomiskajām zonām Latvijā jau ir, tādēļ vienīgi jāuzraksta vēl viens likums Jūrmalai pēc analoģijas ar jau esošajiem un kā darbības joma, uz ko attieksies brīvās ekonomiskās zonas atvieglojumi, jāieraksta tajā tūrisms, tostarp medicīniskais tūrisms.

“Starp citu, Latvijas brīvās ekonomiskās zonas Rēzeknē, Venstpilī un Rīgas ostā bijušas iekļautas “Financial Times” veidotajā 50 labāko brīvo ekonomisko zonu sarakstā, un tas liecina, ka Latvijai šai ziņā ir iestrādes,” spriedusi ekonomiste.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Patiesībā tas, ka tur vairs nav tas Jaunais vilnis, nāk Jūrmalai tikai par labu. Līdz tam tā bija “kūrortpilsēta”, kas orientējās tikai uz vienu pasākumu gadā – ar neprātīgi uzskrūvētām cenām, lai tad pēc tam var visu gadu nodzīvot.

  2. Vai tik patiiesībā normāli tūristi no Jūrmalas neizvairījās kamēr “Vilņa” publika tur ālējās ,….

  3. … Nu vai NA un patriotiskiem letiniem nebija taisniba cinoties par si kulturala dilona likvidaciju … un patiesiba pieradija savu neredzamo speku, ka vienmer, ja aizstav savas zemes un tautas tiesibas pret svanciem … !

  4. kā tā – bez “Jaunā viļņa” ?
    Tā ir “russkij mir” graušana !

Draugiem Facebook Twitter Google+