×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
6. jūlijs, 2014
Drukāt

Eksperti apseko Liepājā gāzes eksplozijā cietušo namu

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien pieci neatkarīgi būveksperti apseko gāzes eksplozijā cietušo namu Liepājā, Vānes ielā 11, lai noteiktu, kādi bojājumi nodarīti daudzdzīvokļu nama konstrukcijām un cik droši ir ļaut iedzīvotājiem atgriezties savos mājokļos.

Kā informēja Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs, ekspertu komisijas saīsinātais atzinums ir sagaidāms šīs dienas laikā, taču līdz tam iedzīvotājiem drošības apsvērumu dēļ dzīvokļos atgriezties netiek atļauts.

Vakarā ap plkst.19 pie nama Vānes ielā 11 tiks sasaukta iedzīvotāju sapulce, kurā SIA “Liepājas namu apsaimniekotājs” iedzīvotājus informēs par būvekspertu komisijas slēdzienu un turpmākajiem soļiem eksplozijas seku likvidēšanai.

Sapulcē piedalīsies arī Liepājas pilsētas domes sociālā dienesta pārstāvji, lai organizētu pašvaldības palīdzības sniegšanu tiem cietušajiem, kam tas būs nepieciešams.

“Pašvaldība no savas puses centīsies darīt visu, lai palīdzētu cilvēkiem, kas negaidījumā ir cietuši. Pašlaik pašvaldības uzņēmums “Liepājas namu apsaimniekotājs”, kas apsaimnieko eksplozijā cietušo namu, risina jautājumu par logu un durvju nomaiņu, taču arī sociālajam dienestam ir dots uzdevums apkopot iedzīvotāju palīdzības lūgumus un atkarībā no postījuma apmēra individuāli tiks meklētas iespējas sniegt atbalstu,” norāda Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Minētajā ēkā ir 80 dzīvokļu. Lielākā daļa iedzīvotāju patvērumu raduši pie draugiem, radiem un paziņām, bet tiem, kam nebija, kur palikt, nodrošināta iespēja apmesties pašvaldības sociālajā mājā Flotes ielā 7.

Lai nepieļautu personu iekļūšanu eksplozijā cietušajā namā, visu nakti un arī šobrīd to apsargā pašvaldības policijas darbinieki. Iedzīvotājiem ir ļauts apmeklēt savus dzīvokļus tikai policista klātbūtnē un tikai uz piecām minūtēm, lai paņemtu nepieciešamās lietas kā dokumentus un naudu, taču atgriezties mājokļos līdz būvekspertu atzinuma saņemšanai iedzīvotājiem netiek ļauts.

Jau ziņots, ka vakar Liepājā Vānes ielā 11 notika gāzes eksplozija, kurā cieta cilvēki. Pēc eksplozija dzīvoklis aizdedzies.

AS “Latvijas gāze” preses sekretārs Vinsents Makaris paziņojis, ka eksplozija Liepājā notikusi nelegāla gāzes pieslēguma rezultātā. Ēkai bijis dabasgāzes pieslēgums, taču konkrētajam dzīvoklim, kurā notika sprādziens, dabasgāzes padeve bija atslēgta 2008. gadā. Kā uzsvēra Makaris, sprādziens nav noticis uzņēmuma aparatūras vainas dēļ. Tas bijis iespējams, jo bija izveidots nelegāls pieslēgums. Precīzus notikušā apstākļus noskaidros izmeklētāji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+