×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. novembris, 2013
Drukāt

Eksperts: Baltijas valstu prezidentu tikšanās bija vien simboliska (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, Latvijas prezidents Andris Bērziņš un Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess tikšanās laikā Bīriņu pilī.

Baltijas valstu prezidentu ikgadējā tikšanās ir kļuvusi tradicionāla tādā ziņā, ka tās laikā apspriež vienus un tos pašus jautājumus un to nevar uzskatīt nekā citādi, kā vien par simbolisku, uzskata Latvijas Universitātes politiskās komunikācijas asociētais profesors Ojārs Skudra.

“Piekrītu Lietuvas prezidentei Daļai Grībauskaitei, kura teica, ka šī tikšanās jau ir kļuvusi tradicionāla arī tādā nozīmē, ka vienmēr apspriež vienus un tos pašus jautājumus, un tie netiek risināti. Protams, ir trīs pagales. Nevar teikt, ka jautājumus nerisina tikai Latvijas dēļ. Visi ir līdzdalīgi,” sacīja Skudra.

“Spriežot pēc tā, kas ir publiski zināms, tikšanās neliecina par to, ka Baltijas valstis savstarpējās intereses spējīgas saskaņot tik tālu, lai mēs varētu runāt par šo tikšanos kā par kaut ko vairāk nekā tikai par simbolisku diplomātisku un politisku žestu,” atzīmēja profesors.

Jautāts, par tikšanās laikā izskanējušo nosodījumu Krievijai par spiediena veikšanu pret Lietuvu un Austrumu partnerības valstīm, Skudra sacīja, ka ir maz ticams, ka tas varētu izraisīt kādu reakciju no Krievijas puses.

“Baltijas valstis ir pārāk mazjaudīgi partneri Krievijai, lai varētu ietekmēt Krievijas politiku. Putins ir izvēlējies izteiktu konfrontācijas politiku un par katru cenu grib torpedēt jebkādu vienošanos parakstīšanu Viļņā. Baltijas valstu nostāja tur neko nevar mainīt,” uzskata Skudra.

LETA jau ziņoja, ka ceturtdien Bīriņu pilī notika ikgadējā Baltijas valstu prezidentu tikšanās, kur tika pārrunāti ar Asociācijas nolīgumu un Austrumu partnerību saistīti jautājumi, kā arī apspriesta triju valstu ekonomiku integrācija un situācija eirozonā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. > I.Grauduma kungam. Atbildēt

  Cienījamais kungs ! Jūs savā komentāra ,manuprāt ,esat iebraucis galīgās auzās . Latvieši ,Lietuvieši un senie Prūši – tie ir viena koka trīs atvases .Prūšus gan vāci kā tautu iznīcināja . Par to DNS arī galīgās aplamības.

 2. Tajos malā stāvētājos ,kā es jūtu ,esat arī Jūs .Nav nācies dzirdēt ,ka Ņerga būtu pieteicis savu kandidatūru kādā no sarakstiem ,vai arī nodibinājis ŅERGU PARTIJU .Bet viss vēl priekšā…

 3. Un ko tad gribēja Skudra? Lai viņi kopīgi piesaka karu Krievijai? Tāds ir tikšanās formāts un šādās sarunās vairāk zondē viedokļus. Līdz kopīgiem lēmumiem nonāk MK pārstāvības līmenī. Un biežāk tas notiek Briselē.

 4. Es domaaju, ka butu labi, ja tiktu atjaunota Livonijas valsts. viena valsts ar divaam pavalstiim, Latviju un Igauniju. Mums ar igaunjiem ir kopeeja 700 gadu veesture, liidziiga mentalitaate, liidziigi geeni, tas ir DNS. Tas vareetu veikties! Padomaasim par to. Lasiiju lietuvieshu arhaeloges graamataa, ka balti ar somugriem kaadus 5000 gadus dziivojushi kaiminjos un somu valodaas sastopam daudz pienjemto vaardu par zemkopiibu, radu attieciibaam, lauku produktiem. Jo somugri tuukstoshiem gadus bija gani, mednieki, zvejnieki. Lauku apstraadaashanu vinji apguva no baltiem. Jaa, taa raksta Marija Gimbutas savaa graamataa.

 5. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  Konstantinsa Pēts, Kārlis Ulamanis un Antanas Smetoan bija likvidējuši tautas vietnieku namus – parlamwentus. Tas nenotika Somijā. Somu parlamentārieši nepieņēma krievu ultimātu un karoja. Gala iznākumā – Somija viena no pasaules labklajīgākajām valstīm. Šoreiz 3 Baltijas valstu prezidentu sanāksmē bija divi gudrie un trešais tēva dēls ar miljonu kabatā un tukšu galvu.

 6. SKALDI UN VALDI ! KOPŠ SENSENIEM LAIKIEM PIEKOPTS PAŅĒMIENS . ARĪ ŠODIENAS KRIEVIJA NAV IEINTERESĒTA BALTIJAS VALSTU VIENOTAI KOPDARBĪBAI. KĀ BŪTU VEIDOJIES MŪSU TAUTU LIKTENIS ,JA LATVIJA ,LIETUVA ,IGAUNIJA UN SOMIJA BŪTU APVIENOJUŠAS SAVUS SPĒKUS JAU PIRMS OTRĀ PASAULES KARA…? TAS ,KA ŠIM VALSTĪM VAJADZĒTU APVIENOT SAVUS SPĒKUS IR ACĪM REDZAMS ,BET TO NEIZDARĪS (NAV IEINTERESĒTI) ŠIE VIENA LATA POLITIĶI.

  • un ko tad tu stāvi malā, viena lata vēlētājs? nevajaga pārdoties vēlēšanās par dažus santīmus vērtu banānu. nodevēji ir vēlētāji, ne viņu izvēlētie priekšstāvji.

Draugiem Facebook Twitter Google+