×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. aprīlis, 2015
Drukāt

Vaira Vīķe-Freiberga nav pateikusi kategorisku nē iespējai atgriezties Rīgas pilī (37)

Foto - LETAFoto - LETA

“Nevarētu teikt, ka esmu atteikusies. Taču, lai atteiktos, kādam ir jāaicina. Nevar atteikt, ja nav aicināts,” tā eksprezidente februārī preses konferencē atbildēja uz manu jautājumu par iespēju atkārtoti kļūt par Valsts prezidenti. Kaut viņa uzskata, ka tas ir it kā noiets etaps viņas biogrāfijā, tomēr vienlaikus atzīst, ka ir patriote “un, ja valsts būtu kaut kādās briesmās, draudos, es būtu gatava likt galvu uz altāra”. To eksprezidente sacīja pēc tikšanās ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu. Arī nupat intervijā žurnālam “Ir” viņa apgalvojusi, ka iespēju kandidēt apsvērtu tad, ja apstākļi būtu ļoti nopietni. “Nav jautājums par smago darbu, jo man pelnītā atpūta vēl nav pienākusi. Vienkārši es to darbu esmu darījusi un tagad turpinu citā līmenī aizstāvēt Latvijas intereses. (..) Ja es redzētu, ka profilējas kāds cilvēks, kas apdraudētu Latvijas intereses un savos izteikumos stūrētu grāvī, tad es kaut vai ar galvu padusē ietu kaut ko darīt,” saka V. Vīķe-Freiberga.

Tiem “Latvijas Avīzes” lasītājiem, kas interesējas, vai eksprezidentes veselība ir tik laba, lai pildītu Valsts prezidenta pienākumus, V. Vīķes-Freibergas sekretāre Daina Lasmane atbild, ka tā ir vēl labāka nekā dažam labam jaunam cilvēkam. Tiesa, bija neliels periods, kad bijusī prezidente pārvietojās invalīdu ratos un ar kruķu palīdzību, bet tagad tas esot garām. Sekretāre pastāstīja, ka V. Vīķe-Freiberga pagājušā gada septembrī un oktobrī viesojās Amerikā, kur viņai bijis pamatīgs darba apjoms – lekcijas, diskusijas, neskaitāmas tikšanās… Slodze uz kājām bijusi tik liela, ka ieplīsis gūžas kaula kakliņš, bet, pateicoties Latvijas mediķu rūpīgai ārstēšanai, tas veiksmīgi sadzijis un eksprezidente tagad var pārvietoties bez kādām problēmām. Turklāt izturēt milzīgu darba tempu, ko apliecina viņas darba kalendārs.

Pusgada laikā V. Vīķe-Freiberga bijusi daudzās valstīs, lai pildītu savus starptautiskajā mērogā uzticētos pienākumus, no kuriem redzamākais ir bijušo valstu un valdību vadītāju apvienības jeb pasaules līderības alianses “Madrides klubs” prezidentes darbs. Februārī eksprezidente piedalījās Minhenes Drošības konferencē, viesojās Indijā, kur Indijas Starptautiskajā centrā uzstājās ar lekciju “Ukrainas un Krievijas krīze kā drauds starptautiskajai drošībai”, kā arī piedalījās citos pasākumos. Pēc tam devās uz Dubaiju, lai piedalītos “Madrides kluba” valdes sēdē, no turienes tieši uz Hāgu, pēc tam sekoja vizīte Vīnē, kur notika EDSO rīkota konference par drošības jautājumiem.

Eksprezidente apmeklēja arī Ēģipti, lai piedalītos Aleksandrijas bibliotēkas starptautiskās valdes sēdē. V. Vīķe-Freiberga no Ēģiptes uz īsu brīdi atlidoja uz Latviju, lai sakravātu somu braucienam uz Baku rīkoto forumu sadarbībā ar “Madrides klubu”. Pēc tam vēlreiz neliela atgriešanās Rīgā un projām uz Ženēvu, bet no turienes – Florenci, kur jāpiedalās apspriedē par Eiropas nākotni, bet no turienes eksprezidentes ceļš veda uz Budapeštu – Eiropas dienai veltīto apaļā galda diskusiju. Tad atkal dažas dienas mājās, lai nosvinētu Mātes dienu, bet pēc tam lidojums uz Madridi. Un kur nu vēl Saules dainu cikla noslēdzošā grāmata un memuāri, kuriem arī tiek atlicināts laiks. D. Lasmane uzsvēra, ka V. Vīķes-Freibergas darba grafiks ir ļoti saspringts un diezin vai būtu pa spēkam pat daudziem jauniem cilvēkiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. Vieniga ES un NATO Valsts Latvijas Prezidentes kandidate par kuras patriotismu nav jasaubas.
  Par vinas izglitibas limeni diskusijas nav nepieciesamas.Vinas atkal izvedis Latvijas vardu,pozitivaja nozieme,pasaule.

 2. vai iešām šai kundzei jāpaliek par apsmieklu vēl reizi kandidējot? nu taču jāsaprot,ka vilciens aizgājis,un,piedodiet,manuprāt viņa vienkārši ir par vecu….nu nelieniet vairs,nesmīdiniet…

 3. Fu! Vīķene?Cik atceros, tad viņas “”valdīšanas laikā Latvija pazaudēja Abreni neskatoties uz to,ka tā teritorija mums pienācās kā kompensācija par Pimā pasaules kara laikā izvestām matewriālām vērtībām no Latvijas teritorijas uzKrievijas vidieni.Fabrika””LENTA””tai skaitā.

 4. lieliski!Mums gatavo PSRS brīnumvadoni Brežņevu,tikai brunčos?
  Ar Abreni un pirkstu pie deniņiem veco karavīru virzienā vēl nepietiek?
  No dārgā autiņa atteiksies?Dzīvoklis par šauru tapis?Reāli,tas arī jāatstāj.Jaunu sagribējies?
  Esot patriote?Pašpatriote,- tam varētu piekrist.
  Bez naida,vienkārši prātojot.

 5. ameebas sarosiijusaas... Atbildēt

  Amebas sarosiijusas,ka negrib Vairu par prezidenti.Gan jaus saeimas klikje to nepieljaus.Vini izvirsis to rizo prostituutu no Maarupes,kura maak visu….iespejams,usakovs kandidees un vienotiiba apstiprinaas.Beedigi,ka mafijas rokas atrodas valdibas stuure,un tauta nespej neko mainiit.

 6. Varbūt tomēr par prezidentu kādu Simtgadnieku izvēlēlt, tomēr 100 gados piedzīvots un pārdzīvots, būs kāda gaiša doma, kā Latvijai to pareizo ceļu izvēlēties.

 7. Vajadzēs vairāk naudas frizūrām,neaicināsim!

 8. Es neredzu mūsu Karalienei konkurentu……! Trausla sieviete ar GUDRU UN ARĪ MĀCĪTU PRĀTU!!!!

 9. Vai tiešām mums nav nevienas normālas veco ļaužu patversmes…

 10. Eksprezidente Vara Vīķe-Freiberga uzskata, ka medijos izskanējusī informācija par viņas nelikumīgu rīcību, paturot aptuveni 1000 latus vērto prezidentūras laikā dāvināto “Rado” rokaspulksteni, ir “sveiciens no politiskajiem konkurentiem”. “No laikraksta “neatkarīgā rīta avīze” un tās īpašnieku puses tas ir tāds kā atgādinājums – ja tu ej politikā, tad notikt var daudz kas,” uzskata Vīķe-Freiberga. Savukārt, aktuālās publikācijas autors žurnālists L. Lapsa kategoriski noliedzis, ka šis raksts būtu “politiskais pasūtījums”, piebilstot, ka “prezidentei, runājot viņas pašas vārdiem, būtu jādomā ar galvu”.

 11. ar saviem troliem nist VVF jo vina joprojam ir ka skerslis vinu launajiem nodomiem Latvija.

  • Visskaļāk kliedz zaglis: “Ķeriet zagli!” Un visskaļāk kliedz rusifikatori: “Viņi visi ir kremlisti!”.
   Te mazs atgādinājums par VVF “varoņdarbiem”:

   “Nesen ievēlētā Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga iebilst pret latviešu sabiedrības ilgi gaidīto un 1999.gada 8.jūlijā Saeimas vairākuma pieņemto (73 balsis par, 16 pret, 8 atturējās), stingrāko Valsts valodas likumu un nosūta to Saeimai otrreizējai caurlūkošanai. A.Blinkena Latvijas zinātnieku savienības un Latvijas Radošo savienību padomes vārdā publicē rakstu „Paliksim nomodā par savu valodu” (Lauku Avīze, 1999, 25.nov.), kurā aicina visu sabiedrību tāpat kā 1988.gadā iesaistīties Valsts valodas likuma apspriešanā. Tomēr, mīkstinot valsts valodas prasības un tādējādi vājinot latviešu valodas pozīcijas Latvijā, likums tiek pieskaņots dažādām starptautiskajām normām un 1999.gada 9.decembrī pieņemts. ”

   VVF – latviešu valodas pozīciju vājinātāja Latvijā!

   • Nu Blinkena, pazīstama kā LKP CK iemīļotā profesore, kamdēl dabūja arī “akadēmiķēs” nosaukumu, ir pati pēdējā, kura varētu “stāvēt nomodā par mūsu valodu”, tāpat kā viņas meitiņa. Kolēģu vidū viņu saukāja par komatu profesori (smalkā vārdā pa “interpunkcijas” profesori), jo visu savu mūžu bija ziedojusi tam, lai latviešu valodas teikumā pateizā vietā, kas saskaņota ar LKP CK, ieliktu punktu un komatu.

 12. Vai tad nozagtie pulksteņi jau salūza, ka jaunus vajag? Vai frizēties par savu naudiņu un ēst Vincenta krogā pārāk dārgi sanāk, ka grib atpakaļ? Paldies, bet mēs viņu negribam atpakaļ! Pretīgi paliek atceroties, kā viņa skrēja uz maskavu 9.maijā, kā izcūkoja valsts valodas likumu un kā aģitēja par pilsonības likuma izcūkošanu, lai varētu vēl intensīvāk naturalizēt okupantus, kolonistus un viņu pēctečus, kā Šleseru kā baltu lapu iebāza ministra amatā! Paldies, iztiksim bez viņas, lai sēž nodokļu maksātāju uzturētajā dzīvoklī un bauda vecumdienas!

 13. Vakardienas intervijā LETAI eksprezidente paspīdēja ar šādu domu graudu -“krievi nicina tos, kas pret viņiem ir mīlīgi un naivi, viņi domā, ka tie izrāda vājumu. Rietumnieki to nesaprot,” norādīja eksprezidente.Tikai šī (neceļas roka rakstīt ”cienījamā”) eksprezidente par šīs pašas domas skaļu izteikšanu vārdos ,ar resnu kājas spērienu padzina no Saeimas Ārpolitikas priekšsēdētāja vietas Aleksandru Kiršteinu. Kā var mētāties ar kažokiem un sapņot par vēl vienu prezidentūru tik nenopietns cilvēciņš.

 14. Prātiņ, nāc mājās!

 15. Lai nu tautas iznīcinātāja Atbildēt

  pasēž savā 1.5 miljoni LATU vērtajā dzīvoklī, kuru iegādājās un remontēja par tautas ‘(budžeta) naudu. Vēl par maz? Un tas notika krīzes laikā, kad tauta masveidā emigrāja, visiem bija smagi, bet ne šitai pīlei. Tā ēda ar abiem vaigiem un vēl priekšķepām, kā pie siles. ka neiesprūst kumoss. Nevienu labu darbu Latvijai viņa nav darījusi – bija vienīgi un tikai amerikosu marionete. Uzbrēca Straujumai, ka tos miljonus vajag tūlīt grūst amerikosu kabatās, kas it kā mūs sargāšot. Amerikosi grib parieties ar Krieviju, bet mēs par to maksājam. ja jau tik ‘;oti mīlēja Latviju, ko atdeva Abreni par sprāguša ēzeļa ausīm. Tik mediji aizņemti ar patreizējā Prezidenta Bērziņa noriešanu. Es par Bērziņu. Tautsaimnieka skatījums uz dzīvi un latviju. Tāpēc arī neērts valdībai – neļauj klaji zagt.

  • Tev jau nu, draudziņ, vajadzēja paklusēt! Tavs latviešu valodas žargons ar Maskavas iemīļotajiem “amerikosiem” liecina, no kurienes Tu smelies savu gara bagātību…Kāpēc aizmirsi “ukropus” pieminēt? Tad būtu pilns komplekts!

 16. nu tas tik būtu ko vērts….Prezidentei pēc otrā termiņa būtu 86 gadi.Nu ļoti vēlami Latvijai…

 17. Viņa gan būtu vēlama, ir valodas , galvenais valoda neraustās, prot atbildēt, ne tā kā Straujuma ar Bērziņu

 18. ak šī tautas glābeja Atbildēt

  nu tik vedīs mūs uz saulaino tāli. ko tad neaisveda kad prezidentēja? sēdi večiņ aizkrāsnē, tur tava vieta

 19. Viņa bija un varētu būt labākā prezidente, kuru pazīst un ciena pat pasaules varenie.
  Vietēji vaukšķi, kas viņu aprej, ir nožēlojamas amēbas

 20. Bezabrenes komisārei labāk tomēr paklusēt, ja nav nekā ko teikt attaisnojumam par visiem interesantajiem jautājumiem. Saprotams arī tas, ka par sevi jāatgādina un nav citu variantu, kā tikai publiski sevi paslavēt.

 21. …un čekas maisi būs noiets etaps. Varbūt tieši lai kavētu Kangera komisijas darbu ir sarosījusies VVF.

 22. Freibergas klupšanas akmens ir viņas saistība ar Rozenkreiciešiem, tātad starptautisku ebreju ietekmes organizāciju, kurai VVF arī ir pateicību parādā par savu karjeru. Latvija šai biedrībai ir ļoti pakārtots jautājums ar visām no tā izrietošām sekām.

 23. Laimīgie gadus neskaita, bet, piedodiet- atvainojiet, “domāt ar vajag” !

 24. ,,ja valsts būtu kaut kādās briesmās, draudos, es būtu gatava likt galvu uz altāra”
  KĀ NAV KAUNA PĒC VISA TĀ, CIK DAUDZ ĻAUNA IZDARĪJUSI LATVIEŠU TAUTAI, TEIKT ŠĀDUS VĀRDUS…
  TIKAI NĀKAMĀS PAAUDZES SPĒS NOVĒRTĒT TO ĻAUNUMU…NĒ un NĒ !!!

 25. Vai tad tagad, respektīvi, pēc bērziņ-rinkēvič valdīšanas un ZZS + S + Co sadraudzēšanas valsts nav briesmās? Varbūt atstāsim vēl to “pasaimniekot” bondariem, kaimiņiem vai Sudrabai? Vaira vienā teikumā māk pateik visu to, ko šie nepateiks veselā Jaungada runā!

 26. Kādēļ jāmeklē jauni vārdi, ja mums jau ir saspriegt, spriegums, augstsprieguma līnija utt.
  Es domāju, ka vīķe-Freiberga varētu ļoti labi atgriezties prezidenta krēslā, kam tie kas paši kandidē un viņu atbalstītāji, protams, nepiekritīs.

 27. Ļaujiet beidzot tautai izvēlēties sev tīkamāko vadoni!

  • Vai tad tagad to izvēlē ne tauta? Kurš tad to Saeimu ir izvēlējis un kur ir garantija ka citā formatā tauta mācēs labāk izšķirties? Tā tad jārunā ir par to, lai, pirmkārt, uzlabotu tautas kalpu atlasīšanu. Un otrais – jātiek vaļā no partijām, kā arī atsevišķām personām, kas mēģin iedragāt Latvijas ģeopolitisko izvēli.

 28. Čekas segvārds Klukste Atbildēt

  Tikai ne Veročku, kura mīkstināja Valsts valodas likumu un panāca, ka krievruņi Latvijā var mierīgi iztikt bez latviešu valodas zināšanām un var justies kā Krievijas guberņā. Veročkas laikos sākās TV un radio rusifikācija. Veročkas laikos Krievijas masu informācijas līdzekļi ar Krievijas aģentu palīdzību sāka pārņemt Latvijas informatīvo telpu. Bet biedrenei iekšpolitika un iekšējā drošība bija pie vienas vietas – viņa kā kārtīga karjeriste cerēja kļūt par ANO priekšnieci.

  • vis tavs teiktais bus varenas Vairas nopelns? Varetu domat ka tas tada nopelns ka no tadiem kads tu pats! Vaira tiesi tagad butu Latvijas visietekmigaka advokate uz kuru Rietumi klausitos. Bet vai vinai izdotos izturet saeimas aizklato matematiku ir cits jautajums. Tadel jautajums gluzi akademisks.

 29. Vaira Vīķe-Freiberga būtu ļoti vēlama prezidente Latvijai. Viņai vēl ir pietiekoši daudz enerģijas,lai strādātu Latvijas labā.

Draugiem Facebook Twitter Google+