×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. jūlijs, 2013
Drukāt

EM rosina jaunu nodokli valsts subsidētiem elektroenerģijas ražotājiem

LETALETA

Ekonomikas ministrija (EM) rosina ieviest jaunu nodokli tiem elektroenerģijas ražotājiem, kas saņem no valsts subsidēto atbalstu.

Elektroenerģijas ražošanai no dabasgāzes tiks noteikta augstāka likme – 14%, bet atjaunojamo energoresursu ražotājiem zemāka – 10%. Kopumā vidēji svērtā likme būs 12,8%.

Ieviešot šī nodokļa likmes no 2014.gada, tiks novērsta turpmāka OIK izmaksu palielināšanās visiem patērētājiem.

Kā, tiekoties ar žurnālistiem, atzina EM valsts sekretārs Juris Pūce, subsidētās enerģijas nodoklis atstās ietekmi uz vairāku pašvaldību siltuma tarifiem. Vislielākā ietekme – virs 15% – tiek lēsta Ādažos, Bauskā, Vangažos un Salaspilī. Kā uzsvēra Pūce, šīs ietekmes aprēķini ir aptuveni, rēķinot ietekmi pēc pagājušās apkures sezonas tarifiem. Ņemot vērā, ka dabasgāzes cena ir samazinājusies, ietekme uz siltuma tarifu, visticamāk, būs mazāka.

Saskaņā ar EM prognozēm, ja netiek īstenoti obligātās iepirkumu komponentes samazinoši pasākumi, 2014.gadā subsīdiju apjoms pieaugtu no pašreizējiem 1,89 santīmiem par kilovatstundu (sant./kWh) līdz 2,33 sant./kWh.

EM jau ir sagatavojusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos “Par elektroenerģijas ražošanu un cenu noteikšanu, ražojot elektroenerģiju koģenerācijā”, kas paredz būtiski samazināt subsīdiju atbalstu lielajām dabasgāzes koģenerācijas stacijām, kurās vienlaikus tiek ražots siltums un elektrība un kurām uzstādītā elektriskā jauda ir virs četriem megavatiem. Saskaņā ar EM aplēsēm atbalsts lielajām koģenerācijas stacijām tādējādi tiks samazināts un no 2014.gada izdosies ietaupīt vismaz 20 miljonus latu gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+