×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

Emocionālā video Kijevas studenti vēršas pie Maskavas studentiem (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vairāku Kijevas universitāšu studenti kopīgi veidotā video sižetā vērsušies pie studentiem Maskavā, lūdzot viņus neticēt Kremļa izplatītajai melu un propagandas gūzmai un pārbaudīt ik vienu faktu, kas par karu Ukrainā tiek teikts Krievijas varas kontrolētajos televīzijas kanālos, informē radio “Brīvā Eiropa” interneta vietne.

Viens no šī video materiāla autoriem ir Kijevas students Jevhenijs Meļņiks, kurš sarunā ar radio “Brīvā Eiropa” sacīja, ka ukraiņi ir noguruši no tā, kā Krievijas medijos tiek pasniegts karš. “Krievijas televīzijas kanāli ukraiņus, kuri atbalsta Kijevas tuvināšanos Eiropas Savienība, dēvē par fašistiem vai nenocacistiem. Kremļa kontrolētie televīzijas kanāli piedēvējuši Ukrainas armijas karavīriem dažādus šausmu darbus, piemēram, trīs gadus veca zēna sišanu krustā,” stāsta Meļņiks. Viņš uzsver, ka video mērķis ir kliedēt maldus, kas šķeļ Ukrainu un Krieviju. “Šie ir vienkāršie studenti, kuri mēģina kaut kā izbeigt šo informatīvo karu,” sarunā ar radio “Brīvā Eiropa” sacīja Meļņiks. “Tieši šis informācijas karš padara situāciju Doņeckā un Luhanskā aizvien kritiskāku.”

“Mēs stāvam barikāžu pretējās pusēs, un starp mums atrodas klimotriem gara nesaprašana. Starp mums atrodas stāsti par nacistiem un ukraiņu nacionālistiem,” teic kāds video sižetā redzamais students. Studenti mēģina apgāzt Krievijas televīzijas kanālu producētos apgalvojumus, ka Maidana protesta kustība Kijevā bijusi ASV sponsorēts valsts apvērsums. Kijevas studenti uzsver, ka pagājušā gada protesti tika rīkoti pret totālo korupciju, pilnīgu atteikšanos no integrācijas Eiropā, mediju cenzūru un milicijas bezdarbību, kas tika piedzīvots Viktora Janukoviča režīma laikā.

“Vai tiešām jūs līdz šim brīdim nesaprotat, kāpēc Eiropas Savienība un Amerikas Savienotās Valstis ir noteikušas sankcijas pret Krieviju? Vai tiešām jūs joprojām ticat pasakām par vispasaules sazvērestību pret visvareno Krieviju? Vai tiešām jūsu pasaulē eksistē tikai savējie un svešie?” Krievijas iedzīvotājiem jautā Kijevas studente video sižeta nobeigumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Izsaku līdzjūtību Ukaraiņu tautai. Studenti kā vienmēr ņem iniciatīvu savās rokās. Izsaku līdzjūtību Krievu tautai ka kremļa noziedzinieki viņus ir ieveduši ar savu viduslaiku politiku pilnīgā bezcerībā. Krievu tautai jātiek ir galā ar šiem noziedziniekiem, un jākļūst par normālu un cienījamu valsti.

  2. kur bija Kijevas studenti kad labais sektors svieda milicija molotova kokteilus ,sita ar kedem,uzbrauca ar traktoru -tagad kluse un ka jau parasti ir vainiga Krievija.Jus visur skrejat par naudu ,domajat ari Es ieskriesiet,tur tadi mulki nav vajadzigi.Кто не скачет -тот маскалью Varat turpinat so bausli.

    • Kāpēc tu Ukraiņu tautu apsaukā par muļķiem, jūties baigais eiropas intelektuālis ? Ukraiņu tauta ir gudra tauta, bet kā jau katrā tautā var atrast arī nodevējus. Krievu tautai vēl ir jātiek galā ar savas tautas nodevējiem, kas šobrīd sevi sauc par tatas mīlētiem un vēlētiem !

      • Ukrainu tauta nav mulki,jaunatni par mulkiem iztaisija labais sektors ,tagad censas izgriezties no frontes,beg pat pie maskaliem,un atkal pie visa teiksiet Krievija ir vainiga.Vainigie sez siltas vietas un skaita ienakumus.

    • krieviņ aizveries un tinies prom no Latvijas !!!

  3. Iedzersim par naivumu. Un par šiem drošsirdīgajiem jauniešiem, kuri cer, ka Krievijas lielpunduris neliks šo video bloķēt Krievijas teritorijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+