×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. augusts, 2015
Drukāt

Engures novadā mežā nakti pavadījušais mazais amerikānis nogājis divus kilometrus (4)

Foto - Lauris Bajārs, TwitterFoto - Lauris Bajārs, Twitter

Engures novada Klapkalnciemā pazudušais divus gadus vecais zēns, kas ir tūristu – ASV pilsoņu – bērns, bija nomaldījies mežā, kāpu zonā, bet atrasts aptuveni pusotra līdz divu kilometru attālumā no vietas, kur pazuda ģimenei.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Diāna Purviņa aģentūru LETA informēja, ka vakar mežā Klapkalnciemā bija pazudis divgadīgs, 2013.gadā dzimis, bērns Vācijā, Berlīnē, dzīvojošai ASV pilsoņu ģimenei, kura atvaļinājumā atbraukusi uz Latviju atpūsties.

Viņa apstiprināja, ka meklēšanā bija iesaistīti Valsts policijas (VP), Zemessardzes, Engures novada un Jūrmalas pilsētas pašvaldības policiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki, tāpat piedalījās brīvprātīgie – pavisam kopumā bērnu meklēja ap 500 cilvēku.

Bērns, kuru plkst.6.15 no rīta atrada meža masīvā, purva malā, naktī bija nogājis salīdzinoši nelielu attālumu – aptuveni pusotru līdz divus kilometrus.

Tomēr, meklējot viņu, arī izstaigājot apkaimi meklētāju ķēdē, iepriekš, naktī, bērnu nepamanīja. Nevarot izslēgt iespēju, ka viņš varēja būt nobijies un paslēpies. Fiziski bērns nebija savainojies.

VP noskaidro notikušā apstākļus, un sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret personas veselību, taču nedz konkrēts pants, nedz aizdomās turamā statuss nevienai personai procesā nav piemērots un VP lietvedība nav šķērslis tūristu ģimenes tālākai ceļošanai, skaidroja Purviņa.

Kā ziņots, Engures novadā, Klapkalnciemā, pazudušais divus gadus vecais bērns, kas bija nomaldījies mežā kopš svētdienas vakara, šorīt atrasts, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Bērna meklēšanā bija iesaistīti policisti un brīvprātīgie. Kā informēja brīvprātīgie, meklēšanā piedalījās arī kinologi. Bērns tika atrasts plkst.6 no rīta, un pašlaik viņš nodots mediķu rīcībā, lai pārbaudītu viņa veselības stāvokli.

Engures novada pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Vancāns aģentūrai LETA pastāstīja, ka bērns bija pazudis kopš svētdienas, 16.augusta, vakara, kad tūristu ģimene bija iebraukusi un piestājusi mežā, lai palasītu ogas.

Kā vēlāk noskaidrots, bērns bija pazudis ap plkst.18.50, bet Valsts policija par viņa meklēšanu ziņojusi jau plkst.19.10. Jau ap plkst.19.25 kāda privātpersona meža teritoriju pārlidoja ar savu helikopteru, bet apjomīgi meklēšanas pasākumi sākās ap plkst.20, meklēšanā iesaistoties Valsts policijai (VP), Zemessardzei, Pašvaldības policijai un VUGD darbiniekiem.

Tāpat meklēšanā piedalījās Jūrmalas pašvaldības policijas, kā arī VP Jūrmalas iecirkņa darbinieki ar kinologiem un suņiem, meklēšanā bija iesaistījušies arī daudzi brīvprātīgie, tāpēc ļoti noderējis, ka izdevies izveidot operatīvās vadības centru, kurš koordinējis dažādo meklētāju aktivitātes, komentēja Vancāns.
Ļoti intensīva meklēšana notika vakarā, jo strauji iestājās tumsa, taču sākotnēji neveicās bērnu atrast. Aizsardzības ministrija palīgā meklētājiem bija atsūtījusi helikopteru ar apgaismojumu un speciālām ierīcēm.

Šorīt, ap plkst.6 no rīta, bērns beidzot tika veiksmīgi atrasts purva malā. Acīmredzamu miesas bojājumu viņam nebija. Bērns šķita adekvāts, taču nobijies un noguris, pastāstīja Engures novada pašvaldības policijas priekšnieks.


Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. kāda laime vecākuem!!Lai mazais aug liels un vesels!!!!
    un Latvija tagad otrā dzimšanas vieta

  2. Forši. Man zirgu stallī piedzima kaķis. Laikam tad tas ir zirgs

  3. TIEŠI TĀ! Tie dubultie standarti kaitina! Ja tas notiktu vietējiem,100punkt lietvedību sāktu.

  4. Interesants amerikānis vārdā Fjodors!

Draugiem Facebook Twitter Google+