Latvijā
Politika

EP vēlēšanām sarakstus iesniegusi arī “Latvijas Krievu Savienība” un partija “Atmoda”0

Foto: LETA/Ieva Leiniša

Šodien, 19.martā, Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) Eiropas Parlamenta vēlēšanām 25.maijā deputātu kandidātu sarakstus iesniedza vēl divas partijas – partija “Atmoda” un Latvijas Krievu savienība. Abos kandidātu sarakstos pieteikts maksimāli iespējamais kandidātu skaits – 16 kandidātu jeb divas reizes vairāk nekā no Latvijas Eiropas Parlamentā (EP) ievēlamais deputātu skaits, tā portālam “La.lv” atzina CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Tādējādi Eiropas Parlamenta vēlēšanām līdz šodienai pieteikti jau desmit deputātu kandidātu saraksti un 151 deputātu kandidāts.

Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana Eiropas Parlamenta vēlēšanām turpināsies līdz ceturtdienai – 21. martam.

Ar visiem vēlēšanām iesniegtajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām, ziņām par kandidātiem un statistiku iespējams iepazīties CVK Eiropas Parlamenta vēlēšanu vietnē

No 20. maija ar kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem vēlētāji varēs iepazīties arī vēlēšanu iecirkņos.

Iesniegt kandidātu sarakstus Eiropas Parlamenta vēlēšanām drīkst likumā noteiktā kārtībā reģistrētas partijas un partiju apvienības, kurās ir ne mazāk kā 500 biedru. Tiesības kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir Latvijas un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas Latvijā, ir reģistrēti Latvijas vēlētāju reģistrā un kuriem nav liegts kandidēt dalībvalstī, kuras pilsoņi viņi ir. Deputātu kandidātam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 21 gadu vecam.

Piekļuve CVK deputātu kandidātu sarakstu sagatavošanas lietojumprogrammai līdz šim izsniegta 16 partiju un partiju apvienību pārstāvjiem.

Salīdzinājumam – 2014. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās piedalījās 14 partijas un partiju apvienības, vēlēšanām tika reģistrēti 170 deputātu kandidātu.

Rīt, 20.martā, kandidātu sarakstu iesniegšanu CVK pieteikušas vēl šādas partijas: pl.10.00 – Latviešu Nacionālisti, pl.11.00 – Latvijas Reģionu apvienība, pl.12.00 – LSDSP, pl.13.40 – Jaunā konservatīvā partija, informēja Bērziņa.

Jau ziņots, ka šo pirmdien, 18.martā, deputātu kandidātu sarakstus Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām iesnieguši trīs politiskie spēki – “Jaunā Vienotība”, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un Zaļo un zemnieku savienība, vēstīja LETA.

JV līderi vēlēšanās ir Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis, EP deputāte Sandra Kalniete un Saeimas deputāts, bijušais ministrs Arvils Ašeradens.

Saistītie raksti

No ZZS saraksta pirmajā trijniekā ir Saeimas deputāti, bijušie ministri Dana Reizniece-Ozola un Raimonds Bergmanis, kā arī bijušais Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis.

VL-TB/LNNK vēlēšanu saraksta līderi ir EP deputāts Roberts Zīle, kultūras ministre Dace Melbārde, kā arī žurnālists Ansis Pūpols.

LA.lv