Mobilā versija
+7.0°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
27. marts, 2015
Drukāt

ES apsver iespēju ieviest noteikumus par divu cilvēku atrašanos lidmašīnu pilotu kabīnēs

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Eiropas Savienība (ES) piektdien paziņoja, ka apsver iespēju ieviest noteikumus, ka lidmašīnu pilotu kabīnēs lidojuma laikā būs jāatrodas ne mazāk par diviem cilvēkiem, tā reaģējot uz to, ka Vācijas zemo cenu aviosabiedrības “Germanwings” lidmašīnas otrais pilots šonedēļ tīši izraisīja šīs lidmašīnas katastrofu Francijas Alpos, kurā gāja bojā 150 cilvēki.

“Mēs gaidām sākušās izmeklēšanas rezultātus un, ja tas būs nepieciešams, drošības noteikumi tiks pārskatīti,” preses konferencē informēja Eiropas Komisijas (EK) pārstāve Mina Andrejeva.

Šobrīd ES gaisa drošības noteikumi neliek lidmašīnu pilotu kabīnēs visu laiku atrasties vismaz diviem cilvēkiem, tomēr Eiropas Aviācijas drošības aģentūra piektdien rekomendēja, ka lidmašīnu pilotu kabīnēs lidojuma laikā jāatrodas vismaz diviem cilvēkiem.

ES amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, apstiprināja, ka bloks “izskata jautājumu par pilotu kabīnē esošo cilvēku skaitu”. ES var ātri ieviest pagaidu rekomendācijas aviokompānijām, jo oficiāla noteikumu maiņa var aizņemt no trīs līdz sešiem mēnešiem.

Anonīmā amatpersona norādīja, ka notiek konsultācijas ar aviācijas nozari un ES dalībvalstīm.

Lai izdotu direktīvu par noteikumu maiņu, Eiropas Aviācijas drošības aģentūrai ir jāiesniedz ierosinājums EK, kas to pēc tam iesniegs dalībvalstīm, aviokompānijām un Eiropas Parlamentam (EP).

Andrejeva sacīja, ka EK gaidīs izmeklēšanas rezultātus pirms pieņems pastāvīgus lēmumus.

Jau ziņots, ka Vācijas aviokompānijas ir vienojušās par to, ka turpmāk to lidmašīnu pilotu kabīnēs lidojuma laikā būs jāatrodas ne mazāk par diviem cilvēkiem.

Līdzīgu lēmumu ir pieņēmušas arī virkne citu lidsabiedrību, tostarp Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic”.

Pievienot komentāru

"Grindeks" provizoriskā peļņa pērn 9,4 miljoni eiroLatvijas zāļu ražotāja “Grindeks” koncerns pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 105,366 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 27,5% vairāk nekā
Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums Latvijas vēsturē (21)Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums atjaunotās Latvijas vēsturē
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+