×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. marts, 2015
Drukāt

ES apsver iespēju ieviest noteikumus par divu cilvēku atrašanos lidmašīnu pilotu kabīnēs

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Eiropas Savienība (ES) piektdien paziņoja, ka apsver iespēju ieviest noteikumus, ka lidmašīnu pilotu kabīnēs lidojuma laikā būs jāatrodas ne mazāk par diviem cilvēkiem, tā reaģējot uz to, ka Vācijas zemo cenu aviosabiedrības “Germanwings” lidmašīnas otrais pilots šonedēļ tīši izraisīja šīs lidmašīnas katastrofu Francijas Alpos, kurā gāja bojā 150 cilvēki.

“Mēs gaidām sākušās izmeklēšanas rezultātus un, ja tas būs nepieciešams, drošības noteikumi tiks pārskatīti,” preses konferencē informēja Eiropas Komisijas (EK) pārstāve Mina Andrejeva.

Šobrīd ES gaisa drošības noteikumi neliek lidmašīnu pilotu kabīnēs visu laiku atrasties vismaz diviem cilvēkiem, tomēr Eiropas Aviācijas drošības aģentūra piektdien rekomendēja, ka lidmašīnu pilotu kabīnēs lidojuma laikā jāatrodas vismaz diviem cilvēkiem.

ES amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, apstiprināja, ka bloks “izskata jautājumu par pilotu kabīnē esošo cilvēku skaitu”. ES var ātri ieviest pagaidu rekomendācijas aviokompānijām, jo oficiāla noteikumu maiņa var aizņemt no trīs līdz sešiem mēnešiem.

Anonīmā amatpersona norādīja, ka notiek konsultācijas ar aviācijas nozari un ES dalībvalstīm.

Lai izdotu direktīvu par noteikumu maiņu, Eiropas Aviācijas drošības aģentūrai ir jāiesniedz ierosinājums EK, kas to pēc tam iesniegs dalībvalstīm, aviokompānijām un Eiropas Parlamentam (EP).

Andrejeva sacīja, ka EK gaidīs izmeklēšanas rezultātus pirms pieņems pastāvīgus lēmumus.

Jau ziņots, ka Vācijas aviokompānijas ir vienojušās par to, ka turpmāk to lidmašīnu pilotu kabīnēs lidojuma laikā būs jāatrodas ne mazāk par diviem cilvēkiem.

Līdzīgu lēmumu ir pieņēmušas arī virkne citu lidsabiedrību, tostarp Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+