×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
18. augusts, 2014
Drukāt

ES paziņo par palīdzību Krievijas embargo skartajiem lauksaimniekiem (papildināts plkst.17:40) (4)

kapostins_LETA

Eiropas Komisija (EK) pirmdien paziņoja par vairāku ārkārtas pasākumu īstenošanu, lai palīdzētu bloka zemniekiem, kurus negatīvi ietekmē Krievijas noteiktais lauksaimniecības produktu embargo.

Plānots, ka EK lauksaimniekiem sniegs atbalstu 125 miljonu eiro apmērā.

Palīdzību saņems tomātu, burkānu, kāpostu, piparu, puķkāpostu, gurķu, kā arī sēņu, ābolu, bumbieru, ogu, vīnogu un kivi audzētāji.

Sagaidāms, ka atbalsta pasākumi būs spēkā līdz novembra beigām.

Plānots, ka Krievijas noteiktos importa ierobežojumus 5.septembrī apspriedīs arī ES lauksaimniecības ministri.

Atbalsta pasākumi paredz lauksaimniekiem kompensēt pilnu augļu un dārzeņu cenu, vēlāk šos produktus izplatot bez maksas. Tāpat zemnieki varēs pretendēt uz kompensācijām par ražas nenovākšanu vai arī uz priekšlaicīgu ražas novākšanu.

Tikmēr Zemkopības ministrijas pārstāve Dagnija Muceniece biznesa portālam “Nozare.lv” atzinusi, ka EK plānotais atbalsts 125 miljonu eiro apmērā Latvijas lauksaimniekiem nenozīmēs būtisku atbalstu, jo dārzeņu eksports uz Krieviju nav liels, turklāt kopējā atbalstāmo produktu sarakstā ir niecīgs daudzums Latvijas importēto dārzeņu.

“Uz Krieviju līdz šim tika eksportēts salīdzinoši niecīgs dārzeņu daudzums, tādēļ nav prognozējams, ka Latvijai tiks piešķirta nozīmīga finansējuma daļa. Zemkopības ministrija pagaidām vēl nav saņēmusi oficiālu apliecinājumu par jebkādiem finansējuma apmēriem, kas pienāktos Latvijai, kā arī nav skaidri principi un kritēriji, pēc kuriem šo atbalstu varētu piešķirt,” sacīja Muceniece.

Kā ziņots, 7.augustā noteiktais Krievijas embargo attiecas uz liellopu gaļu, cūkgaļu, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieru, pienu un piena produktiem, kas tiek importēti no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu.

ES lauksaimniecības komisārs Dačans Čološs norādīja, ka zemniekiem būs tiesības pieprasīt atbalstu, kad cenu spiediens kļūs pārmērīgi liels.

Īstenoto atbalsta pasākumu mērķis ir novērst pārprodukcijas veidošanos, lai cenas nenokrītas līdz krīzes līmenim.
Krievija ir nozīmīgs ES augļu un dārzeņu eksporta tirgus.

EK norādīja, ka Krievijas noteiktā embargo sekas lauksaimnieki tikai tagad sāk izjust.

“Zemnieki un eksportētāji to nebija paredzējuši, un ir skaidrs, ka viņi laicīgi nepaspēs sameklēt pienācīgus alternatīvus tirgus,” teikts EK paziņojumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. ES iedirsa pati savaa darrzinjaa ! Lieliski ! :)))

  2. Kas ir 125 miljoni eiro priekš ES zemniekiem, kuri vairs nevar pārdot savu produkciju Krievijā? Tas ir simbolisks žests, lai nomierinātu sakarsušos prātus, nevis nopietna palīdzība zemniekiem.

  3. Tikai lai nemaksā par to, ka izgāž grāvī, bet atbalsta jaunu tirgu meklēšanā un saimneiciskā produkcijas realizēšanā.

  4. Каждый получит открытку с приветом?ну-ну:(

Draugiem Facebook Twitter Google+