Kultūra
Teātris un kino

Esi pusaudzis ar uguni dvēselē? Filmai “Jelgava 94” meklē galvenās lomas tēlotāju! 0

Publicitātes foto

Šoruden sāksies darbs pie spēlfilmas “Jelgava 94” uzņemšanas, kas tiks veidota pēc Jāņa Joņeva tāda paša nosaukuma romāna motīviem, un filmas veidotāji aicina 14-16 gadus vecus jauniešus piedalīties aktieru atlasē, lai atrastu filmas galveno varoni un citus personāžus, informē aģentūra “Casting Bridge”.

Filmas režisors ir Jānis Ābele un tā tiek veidota Jura Podnieka studijā.

Aktieru atlases režisore Gunita Groša aicina atsaukties jauniešus – domātājus ar uguni dvēselē: “Meklējam jaunu puisi ar bagātu iekšējo sapņu un fantāziju pasauli. Filmēšanās pieredze nav nepieciešama. Viss, kas jādara, – jānosūta pieteikums ar īsu aprakstu par sevi, kā arī daži foto uz epastu info@castingbridge.lv. Pieteikumus gaidīsim līdz 23. augustam.”

Jāņa Joņeva romāns “Jelgava 94” ieguvis kulta statusu Latvijā un atzīts arī ārpus mūsu valsts – saņēmis Eiropas Savienības balvu literatūrā, kļuvis par vienu no pārdotākajiem pēdējo gadu laikā. Tulkots un izdots Francijā, Norvēģijā, nupat Igaunijā un citviet.

Saistītie raksti

Filmas producente Antra Cilinska atsaukusies režisora idejai par filmu: “Filma noteikti būs gaidīts notikums Latvijā. Īpašu kolorītu stāstam piešķir norises laiks un vieta. Jo vairāk strādājam pie scenārija, jo vairāk saprotam, cik patiesībā daudz laika pagājis kopš šķietami nesenā 1994. gada. Tas bija unikāls laiks, kad vēl tikai iepazinām un mācījāmies pieņemt jauno pasaules kārtību. Tajā pat laikā tas ir universāls stāsts pāri laikam, jo ikviens no mums ir izdzīvojis pieaugšanas drāmu.”

Filmas režisors Jānis Ābele, scenārija autori Matīss Gricmanis, Jānis Ābele, Jānis Joņevs, operators Aigars Sērmukšs, producente Antra Cilinska. Filma tiek veidota, pateicoties Nacionālā Kino centra, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Jelgavas pilsētas atbalstam. Filmas pirmizrāde plānota 2019. gadā.

LA.lv