Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Bērtulis, Boļeslavs
Ceturtdiena, 24. augusts, 2017
10. februāris, 2016
Drukāt

Etnogrāfiskie cimdi un zeķes Liepājas muzejā

Foto: Lia ĢibieteFoto: Lia Ģibiete

Liepājas muzejā, piesakoties nodarbībām, skolēniem ir iespēja padziļināti iepazīties ar etnogrāfisko cimdu un zeķu valkāšanas tradīcijām un darināšanu.

Muzejpedagoģijas nodarbības – “Adiet, bērni, ko adiet, vilkam zeķes noadiet…” un “Izrakstīju raibu cimdu” – atklās ne vien Dienvidkurzemei raksturīgās rakstu zīmes adījumos, bet arī krāsu izvēli un šejienes ļaužu dzīves ziņu. Nodarbībā būs iespēja iepazīties ar vilnas īpašībām, tās apstrādes procesu, zeķu un cimdu daudzveidību Dienvidkurzemē, kas izslavēta ar košajiem un smalkajiem etnogrāfiskajiem rakstiem, dāvināšanas tradīcijām, zeķes adīšanas tehniku un secību, kompozīcijas pamatprincipiem, kā arī rakstos izmantojamajām krāsām un to nozīmi. Skolēni varēs izveidot katrs savu kartīti ar vilnas paraudziņu, izmēģināt ratiņa mīšanu un izveidot savas zeķes kompozīciju. Abu nodarbību laikā bērni aplūkos ekspozīciju “Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve, darbs”, kur var tuvāk iepazīt gan vilnas pārtapšanas procesu, gan cimdu un zeķu daudzveidību.

Pievienot komentāru

“Lidoja” pa Ventspili: “BMW” vadītājs traucas ar ātrumu 226 km/h (4)Valsts policija (VP) 22.augustā ap plkst. 23:50 Ventspilī, Talsu ielā, apturējusi “BMW 535” transportlīdzekļa vadītāju, kurš atļauto 50 km/h vietā pa pilsētu traucies ar ātrumu 226 km/h, portālu LA.lv informēja VP pārstāve Madara Šeršņova.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+