×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. februāris, 2015
Drukāt

Februārī darba režīmā sāks funkcionēt visi 16 jaunie stacionārie fotoradari (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Februārī darba režīmā sāks funkcionēt 16 stacionārie fotoradari, pastāstīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes loceklis Jānis Golubevs.

Vēl pagājušajā nedēļā CSDD aģentūrai LETA teica, ka juridisku un birokrātisku procedūru dēļ nedaudz aizkavējusies stacionāro fotoradaru ieviešana, taču pirmo desmit mērierīču darbošanās testa režīmā jau disciplinējusi šoferus un konkrētās vietās samazinājies braukšanas ātrums.

CSDD valdes loceklis Jānis Golubevs aģentūrai LETA šodien sacīja, ka mērierīču uzstādīšana turpinās un februārī darba režīmā sāks funkcionēt visi 16 uzņēmuma “Reck” uzstādītie fotoradari. Tāpat CSDD turpina analizēt vietas, kur tiks uzstādītas nākamās stacionārās mērierīces, kuras gan šobrīd vēl nav iegādātas.

Fotoradaru iepirkumam bija vēl otra daļa, kas paredzēja, ka valsts iegādāsies četras transportlīdzekļu ātruma kontroles stacionārās iekārtas ar lāzera skeneri. Šajā daļā konkurss pērn tika pārtraukts, jo iesniegtie piedāvājumi neatbilda CSDD izvirzītajām tehniskajām prasībām. CSDD aģentūra LETA noskaidroja, ka šajā daļā pagaidām nav atkārtoti izsludināts konkurss.

Šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā tika diskutēts par ceļu satiksmes drošību un vairākkārt tika minēts fotoradaru jautājums. Ja par stacionārajiem fotoradariem virzība ir vērojama, tad par jaunām pārvietojamām mērierīcēm skaidrības šobrīd nav. Iepriekš Valsts policija (VP) izvirzīja priekšlikumu iegādāties vismaz 15 pārvietojamos radarus, taču tam nepieciešams atbilstošs finansējums, kāds šobrīd nav iedalīts.

VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis komisijā norādīja, ka no četriem 2008.gadā iegādātajiem pārvietojamiem fotoradariem šobrīd darbojas vien divi, taču šīs mērierīces ir krietni nolietotas un regulāri lūst.

Jau ziņots, ka pērn rudenī CSDD rīkotajā konkursā par 16 Doplera principa stacionāro fotoradaru piegādi uzvarēja uzņēmums “Reck”. Iepirkuma līgumcena ir 896 786 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Radaru uzstādīšanu “Reck” veic sadarbībā ar mērierīču izgatavotāju – Nīderlandes uzņēmumu “Gatso”.

Precīza fotoradaru atrašanās vietu karte atrodama CSDD mājaslapā.

Valdība jau 2013.gadā lēma, ka kopumā līdz 2017.gadam ik gadu CSDD iegādāsies 20 fotoradarus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lūdzu, izvietojuma karti portālā!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+