×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. janvāris, 2013
Drukāt

Festivālā ”Saxophonia” tiksies mūzikas virtuozi

sax563

„Latvijas Koncertu” organizētais festivāls Saxophonia šogad notiks no 7. līdz 15. februārim, piedāvājot septiņus koncertus, kuros dzirdēsim Latvijas un ārvalstu saksofona mūzikas virtuozus – Nikolā Prostu, kas spēlēs kopā ar Tulūzas Kapitolija simfonisko orķestri, ansambli Brass Jaw no Lielbritānijas, Rīgas Saksofonu kvartetu, Denisa Paškeviča trio u.c.

Festivāla Saxophonia atklāšanas koncerts notiks 7. februārī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, kur dzirdēsim saksofonistus Gintu Pabērzu un Arti Sīmani, ansambli Schola cantorum Riga , Latvijas Radio kori, mecosoprānu Ievu Paršu, ērģelnieci Kristīni Adamaiti. Skanēs Andra Dzenīša, Andreja Selicka, Mārtiņa Viļuma kompozīcijas un Jēkaba Nīmaņa jaundarbs „Laiks. Tagad”.

Jēkabs Nīmanis par jaundarbu „Laiks. Tagad”: “Nereti mēdzam aizmirst, ka vienīgā laika izjūta, kuru spējam piedzīvot, ir tikai viens punkts – tagadne. Pagātne un nākotne ir interpretācija. Līdzīgi arī mūzika eksistē tikai kā enerģijas forma mirklī, kurš notiek atskaņošanas brīdī. Atmiņas, iespaidi par mūziku nav saistīti ar mūzikas laiku, bet gan domāšanas procesu laikā par to.”

Lielajā ģildē 8. februārī spēlēs Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Rīgas Saksofonu kvartets un saksofonisti Jonatans Rautiola un Arvīds Kazlausks. Programmā Džona Adamsa Guide to Strange Places, kas pēc autora teiktā, ir ceļojums “iztēlotā, pārsteidzošā pazemē”; Andra Dzenīša Koncerts saksofonam ar orķestri E(GO); Lāša Ērika Lāšsona Koncerts saksofonam un orķestrim; Kārļa Lāča Rhythm Drive saksofonam un orķestrim.

Spīķeru koncertzālē klausītājus priecēs ansamblis Brass Jaw no Lielbritānijas, saksofonists Mario Marci un akordeonists Simone Dzankīni no Itālijas, Rīgas Saksofonu kvartets un Valdis Muktupāvels, Denisa Paškeviča trio un Džordžs Stīls.

Biļetes „Biļešu paradīzes” kasēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+