×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. novembris, 2013
Drukāt

FIB meklētāko hakeru sarakstā – Rīgā dzimis Krievijas pilsonis

Foto: LETAFoto: LETA

no face hacker and binary code

ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) ir publicējis jaunu visvairāk meklēto piecu hakeru sarakstu, un starp viņiem ir Rīgā dzimis Krievijas pilsonis Aleksejs Belans, ziņoja radiostacija “Voice of America” (“Amerikas balss”) un FIB interneta vietne.

FIB piedāvā 100 tūkstošus ASV dolāru (52 tūkstošus latu) par informāciju, kas dotu iespēju aizturēt 1987.gada 27.jūnijā Rīgā dzimušo Belanu.

Saskaņā ar FIB datiem Belans no 2012.gada aprīļa līdz 2013.gada aprīlim bija iekļuvis triju lielu ASV interneta veikalu, kas bāzējušies Nevadas un Kalifornijas štatos, datortīklos. Aizdomās turētais nozadzis datubāzes, kurās bija miljoniem lietotāju paroles un cita informācija, ievietojis tās savā serverī un sācis sarunas par to pārdošanu.

FIB vietnē teikts, ka Belans runā krieviski un var apmeklēt Krieviju, Grieķiju, Latviju, Maldiviju vai Taizemi. Par pēdējo iespējamo viņa atrašanās vietu tiek uzskatīta Grieķijas galvaspilsēta Atēnas. Viņam ir brūni mati, kas gan var būt pārkrāsoti rudi vai blondi, un zilas acis, un viņš varbūt nēsā brilles.

ASV ir izdoti divi federāli orderi Belana aizturēšanai. Pirmo izdeva Nevadas apgabaltiesa Lasvegasā 2012.gada 12.septembrī pēc tam, kad Belans tika apsūdzēts informācijas iegūšanā no aizsargāta datora, vismaz 15 neatļautas pieejas ierīču glabāšanā un identitātes zādzībā vainu pastiprinošos apstākļos. Otro orderi izdeva Kalifornijas Ziemeļu apgabaltiesa Sanfrancisko 2013.gada 6.jūnijā pēc tam, kad viņam tika izvirzītas divas apsūdzības krāpšanā saistībā ar datoru un divas apsūdzības identitātes zādzībā vainu pastiprinošos apstākļos.

FIB visvairāk meklēto hakeru sarakstā ir arī Pakistānas pilsoņi Farhans ul Aršads un Nūrs Azizs Udins, Sīrijā dzimis Krievijas pilsonis Andrejs Taame un Salvadoras pilsonis Karloss Enrike Peress-Melara.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+