×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
17. augusts, 2013
Drukāt

Filipīnās pēc prāmja avārijas pazuduši vairāk nekā 170 cilvēku

Foto-Juris KalniņšFoto-Juris Kalniņš

Filipīnās pēc prāmja un kravas kuģa sadursmes pazuduši vairāk nekā 170 cilvēku, apstiprināta vismaz 31 cilvēka bojāeja, 17.augustā ziņo amatpersonas.

Prāmis “St Thomas Aquinas” veda 830 pasažierus un apkalpes locekļus, kad tas 16.augusta vakarā iekļuva avārijā pie Filipīnu otrās lielākās pilsētas Sebu, noslogotā ostas ieejā saduroties ar kravas kuģi.

Krasta apsardzes un karaflotes kuģi un vietējie zvejnieki ar laivām no ūdens izglāba vairāk nekā 600 cilvēku.

Tomēr sestdienas rītā nav atrasti vēl vismaz 170 uz kuģa bijušie cilvēki. Krasta apsardze apstiprinājusi 31 cilvēka bojāeju un brīdina, ka upuru skaits, visticamāk, pieaugs.

Karaflotes nirēji slikto laikapstākļu dēļ apturējuši nogrimušā kuģa pārmeklēšanu.

Kā pavēstīja krasta apsardzes kontradmirālis Luiss Tuasons, prāmis nogrimis desmit minūšu laikā pēc sadursmes ar kravas kuģi.

“Kapteinis paspēja dot pavēli pamest kuģi un viņi izdalīja glābšanas vestes, taču, ņemot vērā ātrumu, kādā kuģis nogrima, ir lielas iespējas, ka cilvēki palikuši iesprostoti kuģī,” sacīja Tuasons.

Kuģi sadūrās ap plkst.21 pēc vietējā laika divu līdz trīs kilometru attālumā no krasta pie ieejas ostā. Kravas kuģim “Sulpicio Express 7” sadursmē sašķaidīts priekšgals, taču tas palicis peldam.

Kā norādīja Tuasons, acīmredzot viens no kuģiem pārkāpis noteikumus, kāds ceļš jāizmanto, ieejot vai izbraucot no ostas, taču šobrīd tas vēl nav skaidrs.

Kā norādīja kuģniecības nozares amatpersonas, šaurā ieeja Sebu ostā ir visiem zināma bīstamā zona, kur iepriekš notikušas dažādas nelielas sadursmes, taču šāda mēroga katastrofa nav pieredzēta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+