Kultūra
Teātris un kino

Filmas “Knutifikācija” seanss un iespēja tikties ar režisoru 16

Publicitātes foto

Ceturtdien, 1. jūnijā, plkst. 17.40 kinoteātrī “Kino Citadele” notiks filmas “Knutifikācija” īpašais seanss, pēc kura uz sarunu ar skatītājiem aicināts filmas režisors Ivars Tontegode, LA.lv pavēstīja producente Guna Stahovska.

Filmas “Knutifikācija” galvenais varonis ir dzejnieks, atdzejotājs un literatūrkritiķis Knuts Skujenieks, kurš pērn svinēja savu 80. dzimšanas dienu. Taču “Knutifikācija” nav tikai dokumentālā filma par personību, tas ir simbolisks process, raksturojums garīgam ceļam, kura laikā Knuta Skujenieka vārdi kļūst par aizkadra balsi, kas ved sev līdzi, tuvāk patiesībai.

Filmā redzami gan arhīva materiāli, gan režisora inscinējumi, gan dokumentālas epizodes ar dzejnieka piedalīšanos, tāpat arī savdabīgi mūsdienu realitātes atainojumi. Kā teiktu filmas režisors, “Knutifikācija” ir meditācija par Knuta Skujenieka dzeju un dzejnieku pašu.

Filmas autors ir režisors Ivars Tontegode (1983) – Latvijas jaunās paaudzes kulta filmas “Sēņotāji” (2013) veidotājs, Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas Kultūras akadēmijas absolvents, kurš par savu diplomdarba īsfilmu “Aspēstība” (2009) ieguvis nacionālā kino festivāla Lielais Kristaps balvu par labāko īsmetrāžas spēlfilmu.

“Knutifikācija” savu pirmizrādi piedzīvoja pavisam nesen, valsts svētkos 4. maijā. Savukārt 1. jūnijā kinoteātrī “Kino Citadele” pēc filmas seansa skatītajiem būs iespēja tikties ar režisoru pašu, kur viņš dalīsies savās pārdomās gan par filmas tapšanas procesu, gan par filmā iekļautajiem Knuta Skujenieka domu graudiem, kā arī atbildēs uz skatītāju jautājumiem. Sarunu moderēs interneta žurnālu “Artteritory” un “Veto Magazine” autors mūziķis Pikaso jeb Jānis Lipšāns.

Filma tapusi studijā “Mojo Raiser Production” sadarbībā ar studiju “Full Glass Media Production”, producente Guna Stahovska.

LA.lv