×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. novembris, 2015
Drukāt

Filmu par Daini Īvānu valsts svētku nedēļā rādīs visā Latvijā (10)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ir notikusi Andreja Verhoustinska un Noras Ikstenas dokumentālās filmas par Daini Īvānu pirmizrāde, un no 10. novembra tā tiks rādīta kinoteātros visā Latvijā, pavēstīja “Ego Media” pārstāve Ieva Krivma.

Filmas izplatīšana notiek sadarbībā ar biedrību “Kinopunkts”.

Filma “Īvāns” ir stāsts par cilvēku, kurš simbolizē jaunlaiku Latvijas vēsturi, apvienojot sevī gan cerības un ideālismu, gan vilšanos, izvēles, kompromisus, uzvaras un zaudējumus. Un atrod sevī spēku atgriezties pie pirmsākumiem, neļaut sevi samalt laikmeta griežiem un nebūt tikai par gadījuma karakalpu dzīves noliktajā stāstā.

Filma “Īvāns” tapusi gada garumā, filmēšanas grupai izbaudot Daiņa Īvāna uzticēšanos un viesmīlību viņa dzimtas mājās “Īvānos”. Filmā redzami unikāli kadri no vēstures arhīviem un Daiņa Īvāna personiski filmētajām ģimenes kinohronikām.

Filmas producents Guntis Trekteris uzsver, ka dokumentālās filmas vienlaikus izplatīšana visā Latvijā notiek pirmo reizi un ir ļoti svarīgi, lai arī skatītājiem ārpus Rīgas būtu iespēja redzēt mūsu jaunākās filmas jau pirmizrādes nedēļā. Vēl jo lielāks gandarījums un gods ir izrādīt filmu tieši valsts svētku nedēļas laikā, kad svinam Lāčplēša dienu un Latvijas neatkarības proklamēšanas gadadienu, un kurš cits laiks gan varētu būt vēl piemērotāks, lai atskatītos uz mūsu neseno vēsturi un tās varoņiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Ikstenas savārstījumus neskatos.

 2. Ak dies, cik dumji… Muļķu zemes cienīgi

 3. <Tāmnieks/luterānis
  Lai Īvāns dibina partiju, tad 13. Saeimas vēlēšanās viņiem varēs parādīt godu vai…..vai to, ko 10. Saeimas vēlēšanās parādīja socdem.politisko partiju apvienībai Atbildība.

 4. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Varbūt, ka latvju tauta, atzīmējot šo notikumu un parādot vajadzīgo godu pirmajam TF vadītājam, varētu saņemties un noteikt Īvāna kungam mūža pensiju. Viņš faktiski ar savu uzdrošināšanos ir “sabojājis” savu karjeru un palicis ar nabaga spieķi.
  Tanī pat laikā daudzi, kas itkā nesa baļķi toreiz, tagad, tusnījot, tikai ar grūtībām spēj sasiet savu kurpju šņores, ikdienā grūstās pie iemīļotās siles un izvairās no saskarsmes ar trešo tēvadēlu. Gan jau filmas pirmizrādē šie tusnītāji bija šampanieša baudītāju pirmajās rindās, tādejādi atstājot savas neizdzēšamās pēdas vēsturē.

 5. Un kad, lūdzu, to rādīs TV?

 6. Nu ja, ko neizdarīsi par svešu naudu. Ja LABI MAKSĀ, TAD ARĪ MELNU PATAISĪS PAR BALTU. Politiķi ir pārdevuši Latvijas neatkarību svešām varām, kam Latvijas tautas liktenis ir vienaldzīgs. Skumji, ļoti skumji!!!!

 7. Īvanam ir jāuzņemas atbildība par tautas maldināšanu , par solījumiem Latvijas atdzimšanai un tautas labklājībai. Viņš nedrīkstēja noiet pagrīdē un ļaut valsti izlaupīt, izzagt, iznīcināt, degradēt cilvēkus, radīt tādu nabadzību, pēc 25 neatkarības gadiem. Mēs tie, kas stāvējām pie Saeimas mājas un atbalstījām balsojumu par Latvijas neatkarību, liela daļa tagad esam trūkumcietēji, kas nav spējīgi nodrošināt cilvēka eksistrences pamatvajadzības. Kauns par tādu valsti!!!!!

  • Cienījamais Kārli! Kāpēc tādi pārmetumi Īvānam par paiešanu sānis? Bet vai tad Īvāns pats varēja kļūt deputāts un ministrs? Vai jūs, vēlētāji, nebijāt tie, kuri balsoja par banānu dalītājiem, šķēliskajiem izzadzējiem, blēdīgajiem tēvzemes simbolu valkātājiem? Jums, vēlētājiem, pēc Atmodas tādi ideālisti kā Īvāns šķita nekam nederīgi pastalnieki, naivi auseklīši. Jūs meklējāt īstos, un atradāt to personā, kuri tautu pataisīja par ubadzi.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Tavi komentāri ir tie no kā es baidījos. Zināju, ka tādi būs, jo mūsu tautā dažādu čīkstētāju ir pāri malām. Reiz pabijis (vai tiešām, vari pierādīt?!) pie Augstākās padomes nama un tad visu atlikušo dzīvi nogulējis uz kaimiņtautas parauga krāsns- tas nav nekāds ne gods, ne varonība.
   Cepuri nost Dainim- vīram, kurš uzdrošinājās nostāties tautas pusē un pret pastāvošo iekārtu, skaidri zinot, ka tanīs laikos tas bija ļoti bīstami, bet šodien- ļoti kaitīgi.
   Lai Tev, Daini, skaidrs prāts, veselība un sveicu svētkos!

 8. Droši vien interesanta filma. Dainis tāds gaišs cilvēks.

Draugiem Facebook Twitter Google+