×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. marts, 2012
Drukāt

Fiskālā disciplīna nav kaķim zem astes

kakjis_leta

Tā kā latvieši cēlušies no ganiņiem, tad, pirmkārt, stipri pieķērušies un mīļo lopiņus, otrkārt – viegli pie
šmaucami. Cik lepni progresa spēki sita pie krūts, atzīmēdami nopelnus nulltās deklarācijas likuma pieņemšanā, ar ko izpurināšot un likšot salēkties sēdus blēžiem, afēristiem, kuri saldi dusējuši gultās, apakš kurām koferi ar nelegālām timpām.

 

Blēži pagriezās uz otriem sāniem, ar seju pret sienu, bet apmuļķotie pilsoņi tiek trenkāti pa Valsts ieņēmumu dienesta kantoriem. Par sirdēstiem kaķeniekiem, suņeniekiem, zirdziniekiem noskaidrojies, ka jāatskaitās par ikvienu dzīvu radību, ja tā personāli vai ganāmpulkā pārsniedz 10 tūkstoš latu vērtību. Ne velti tautas skaitīšanā prasīja, cik kvadrātmetros mitināties un vai ir vannas istaba. Iegūtie dati ir iemesls pārbaudei, vai nedalāt apdzīvojamo platību ar augstvērtīgu merino vilnas aitu vai sugas liellopu pulciņu un vai vannā neplunkšķinās dārgs delfīns. Atklājis šos pārkāpumus (sods par neziņošanu 500 lati), VID grāmatvedis apstāsies kā iemiets – stop, un kas staigā pa dzīvokli uz samta ķepiņām? Nedeklarēts Angoras runcis? Bailēs sastindzis, atsauksieties – ak, tas taču Muris, nopirku gaļas paviljonā par divlatnieku, izglābu no nāves! Taču mazais Jānītis iekliegsies nebalsī – Muri par miljonu neatdošu!

Ja jums pieder mūļi vai ēzeļi ar lielu kravnesību, dūcošu bišu dravas, briežu bars, kokuvardes un citi kolekcijas lopiņi, šķirnes vaislinieki kuiļuks, bullis ar sirdsdāmu loku – steidzieties ganāmpulku reģistrēt, kamēr pie aplokiem nav ieradušies inspektori, snaikstīdamies ar žirafu kakliem. Ganāmpulks jāpārdzen no vietām, kur tas rajonēts, uz nodokļu pārvaldi. Tur saskaitīs kā desmit kazlēnus, tā augstražīgos aplecināšanas ciltstēvus. Uzmanieties, ka papagailis Pičs valsts iestādē nepalaiž muti ar “krrre… tīni”, “sīk… stuļi”, kā putnam ieborējāt. Ja jūsu īpašumā ir Rāzna vai cits Latgales zilais ezers, saimes transportēšana uz VID reģionālo centru būs parocīgāka, jo zuši paši aizlocīsies deklarēties.

 

Esat modrs, pārskaitiet vēlreiz labāko draugu pulku – vai telpās nedzīvo mājas mīlulis poltergeists un rūķi, vai aizkrāsnē nav unikāls koncertējošu circeņu stīgu orķestris, kam cenu grūti aplēst, taču tā liekas jums, nevis amatpersonām, kuras to vien dara, kā krāmējas ar finansēm un fiskālēm.

 

Ēnu ekonomikas apkarotājiem nekavējoties radīsies aizdomas, ja neesat deklarējis tādus mājdzīvniekus kā zelta retrīveru, sudrablapsu.

Ienākumu deklarācija jāiesniedz arī dzīvniekiem. Avīzēs var lasīt par mopsi, kuram vecā saimniece mirdama novēlējusi lielus līdzekļus, dzimtas dārglietas un luksusa dzīvokli. Cilvēki godīgi nodevuši valstij sniega leoparda un tīģerādas, izbāztus lauvas. Ja suni iemācījāt atnest avīzi, viņa vērtība ir daudz lielāka nekā kauli vien un āda.

Jūs domājāt – akla vista prastu labāk rīkoties par valdību, kaut vanags viņu noplēstu. Agrāk vajadzēja domāt un samierināties, ka mājā tikvien ir kā koka zirdziņš, uz kura atsēsties.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+