Kokteilis
Stilo

Florida aizliedz nošļukušās bikses! +10 baisākās modes tendences vēsturē 16

Disko uzvalks (1970. gads)

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Lai nosvinētu nošļukušo maisveida bikšu aizliegumu Floridā, esam sagatavojuši sarakstu ar lielākajām kļūdām modes vēsturē. Atkailinātas pēcpuses tika topā, bet kas vēl?

Gribas ticēt, ka cilvēce stabili virzās uz sevis pilnveidošanu. Mēs aizvien vairāk piedomājam pie tā, kā rūpējamies par sevi un citiem, lai gan bieži vien atgriežamies pie vecajām kļūdām.

Esam apkopojuši TOP 10 sliktākās kļūdas modes vēsturē, lai nākotnē tās vairs nepieļautu – vai, savādāk sakot – atgādinājums kāpēc nenēsāt “Zoot” uzvalkus vai bikses ar platiem galiem.

Ikdienišķās žaketes un bikšu kombinācija vienādos pasteļtoņos netika tālāk par 80. gadiem neņemot vērā Džona Travoltas centienus filmā “Sestdienas vakara drudzis” (Saturday Night Fever). Gluži pretēji, disko tipa uzvalks kļuvis par amerikāņu bezgaumības rādītāju. Disko uzvalka atgriešanās modē it tikpat nevajadzīga kā jauns ABBA singls.

Grandžs (1990. gads)

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Šis “modes kliedziens” ietekmējās no vīrieša, kurš sarakstīja dziesmu ‘I Hate Myse lf And I Want To Die’ (Es sevi ienīstu un gribu nomirt). Tas neizcēlās ar spilgtām krāsām un izsmalcinātiem izšuvumiem, gluži pretēji. Jebkāds T-krekls, džinsu bikses un džemperis ar caurumiem, vēlams, netīrs un novalkāts – tāds bija šis stils. Grandžs bija katra pusaugu zēna stils, tāpēc arī ceram, ka pasaule no tā ir izaugusi.

Milzīgas parūkas (18. gs.)

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

18. gadsimta vidū smalko sabiedrību satricināja pārlieku grezni tērpti, sievišķīgi jauni vīrieši milzīgās parūkās, kuri sevi dēvēja par ‘macaronis’. Spriežot pēc nosaukuma, mēs varam vainot itāļus – šie augstākās šķiras pamuļķi ar savām garajām lokām un tālskati iespaidojās no ceļojumiem uz Eiropu, bagāto rituāliem un pāris gadiem Āzijā. Uz savām gigantiskajām parūkām viņi nēsāja mazas cepurītes, kuras bieži varēja aizsniegt tikai ar zobenu. Pat nevajag praktiskus iemeslus, lai vēlētos, kaut šis stils nekad neatgrieztos.

“Zoot” uzvalki (1930. gads)

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Slavenais džeza mūziķis Kabs Kalovejs (Cab Calloway) vārdu “zoot” raksturoja kā “pārspīlēts”, un viņam bija taisnība. Lielizmēra žaketes, milzīgas apkakles un bikses ar augsto jostasvietu, tik garas, ka tās sāka dēvēt par aizkariem – citiem vārdiem sakot, uzvalki, kuri bija pārlieku lieli.

Šis uzvalks Hārlemas renesanses laikā bija individuālisma izpausme starp afrikāņu un meksikāņu izcelsmes iedzīvotājiem. Daudzi to nēsāja ar pašpārliecību. Par laimi, mūsdienās to izvēlas tikai uz kostīmu ballītēm.

Cilindrs (1800. gads)

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Cilindrs bija svarīgākais aksesuārs jebkuram vīrietim ar svarīgu statusu sabiedrībā no 18. gadsimta līdz pat Otrajam pasaules karam. Cilindri bija smagnēji, tāpēc to nēsāšana bija neērta. Taču tas kļuva par simbolu elitārajai sabiedrībai.

Pēckara laikā cepures kopumā tika uzskatītas par Viktorijas laikmeta konservatīvismu un pat dedzinātas. Mūsdienās par cilindru atgriešanos modē uztraucas Londonas hipsteri, kuri kādu dienu nogurs no veclaicīgiem riteņiem un meklēs iedvesmu dziļākā pagātnē.

Zvanveida bikses (1960. gads)

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Bailes, ka zvanveida jeb kļoša bikses atgriezīsies modē, ir pamatotas. Kopš pirmo reizi tās parādījās jūrnieku aprindās 19. gs. vidū, tās kļuva ļoti populāras britu modē. Un katru reizi, kad tās beidzot ir izgājušas no modes, tās atgriežas ar jaunu elpu.

Zvanveida bikses kļuva par modes kliedzienu ap 1967. gadu, kad hipiji tās nēsāja ar krāsotiem krekliem, krellēm un stāstīja trulas anekdotes par narkotikām. Pēdējo reizi šīs bikses manītas 2000. gadu sākumā. Uzmanieties no nākamās atdzimšanas!

Maisveida nošļukušas bikses (2000. gads)

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

1990. gados maisveida bikses varēja redzēt Amerikas cietumos, kur jostas bija aizliegtas, lai tās nevarētu izmantot kā ieroci vai pašnāvības palīglīdzekli. Nebija ilgi jāgaida, kad nēsāt bikses zemāk par apakšveļu kļuva populāri, pārsvarā hiphopa stila piekritēju rindās.

21. gs. sākumā maisveida bikses nēsāja bravūrīgi pusaudži. Par laimi, šī tendence lēnām sāk savu cīņu ar nāvi, tas nozīmē, ka ar vien retāk uz ielām sastapsim bravūrīgus jauniešus, kuriem viegli noteikt apakšveļas krāsu.

Krokota apkakle (1600. gads)

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Runā, ka mode ir cikliska, tas attiecas uz desmitgadēm, kuras vēl atceramies. Tāpēc arī mūsu vecāki var teikt par dažām tendencēm – izskatās kā 70. gados, un kādu dienu arī mēs varēsim teikt savem bērniem – izskatās kā tas, ko nēsājām 2000. gados.

Pēc šīs sakritības mums vajadzētu būt pasargātiem no nepievilcīgo krokoto apkakļu atgriešanās modē, kuras nēsāja Viljams Šekspīrs un Luijs XIV, un jebkurš cits vīrietis no 17. gadsimta. Taču ar modi nekad neko nevar zināt.

Hipsteru mulets (2000. gads)

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Šajā matu griezumā ir kaut kas ļoti atbaidošs. Varbūt kādreiz mūs vajāja dinozauri ar garu vilnu uz kakla un īsu vilnu uz galvas. Katrā ziņā 80. – 90. gados mulets jau bija atbaidošs. Vismaz Andrē Agasi, Berijs Vensons un pārējie domāja, ka viņi izskatās labi. Mulets noteikti ir visu laiku sliktākais matu griezums, bet tieši tāpēc hipsteriem tas patīk.

Saistītie raksti

Treniņtērps (1980. gads)

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Iespējams, smieklīgākais brīdis britu modes vēsturē. Un ne tāpēc, ka Džimijs Savils bija galvenais advokāts. Treniņtērpi britu modē simbolizē brīdi, kad nācija zaudēja jebkādu pašcieņu.

Poliestera bikses un jaku varēja iegādāties jebkurā krāsā, un tās padarīja jebkuru valkātāju bezformīgu. Ja šis treniņtērps kādreiz atgriezīsies modē, varēs droši apgalvot, ka cilvēce ir nolemta bojā ejai.

Avots: www.esquire.co.uk

LA.lv