×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. aprīlis, 2015
Drukāt

FM: Latvijā minimālā alga pēc iespējas ātrāk ir jātuvina Eiropas vidējam līmenim (6)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Latvijā minimālā alga pēc iespējas ātrāk ir jātuvina Eiropas vidējam līmenim, intervijā Latvijas Radio pirmdien sacīja Finanšu ministrijas (FM) parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens.

“Mūsu pienākums būtu pēc iespējas ātrāk minimālo algu tuvināt vidējam Eiropas minimālās algas līmenim, lai iedzīvotājiem tā tomēr būtu nopietna izšķiršanās pirms pamest valsti,” sacīja Ašeradens, piebilstot, ka šī vidējā līmeņa sasniegšana būs atkarīga no makroekonomiskās situācijas valstī.

Vienlaikus viņš arī norādīja, ir ļoti rūpīgi jāvērtē minimālās algas celšanu. “Tas ir ļoti sarežģīts jautājums. Valsts to var atļauties, bet var rasties dažādi efekti ar kuriem mums ir jārēķinās. Tāpēc mums ir to rūpīgi jākalkulē,” sacīja FM parlamentārais sekretārs.

Tostarp Ašeradens minēja, ka viena no svarīgākajām komponentēm ir darbaspēka aizplūšana. “Viena – pati svarīgākā komponente, kas ir Latvijas strukturālā problēma, ir tā, ka Latvija šobrīd ir čempione darbaspēka aizplūšanā,” viņš sacīja, piebilstot, ka Latvija kopš 2008.gada ir zaudējusi apmēram 15% darbaspēka.

Tāpat viņš atzīmēja, ka ļoti svarīgs ir arī produktivitātes kāpums, taču šobrīd Latvijā darba algas aug straujāk nekā produktivitāte. Problēma ir arī tā, ka valsts pārvaldē, līdz ar minimālās algas celšanu, straujāk aug mazākās algas kamēr pārējās algas tik strauji neaug, strādājošajos radot neapmierinātību. “Mazāko algu saņēmēji tuvojas vidējo algu saņēmējiem un tas rada objektīvu neapmierinātību,” sacīja FM parlamentārais sekretārs.

Ašeradens prognozēja, ka vidējā darba alga nākamajā gadā Latvijā varētu augt par 4-6%.

Šobrīd minimālā alga Latvijā ir 360 eiro, taču ir izskanējis priekšlikums no nākamā gada minimālo algu palielināt līdz 375 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Irija minimala alga ir 350 euro nedelja

  2. Tad ir ta Eiropas videja minimala alga? Kads to zin?

  3. To nu viņš pareizi saka, ka tagad sakarā ar minimālās algas palielinājumu vislielākajā cieņā ir apkopēji un priekšniekelīši.

  4. Un , velns parāvis, kā ar p[ensijām ? Latvijas parādi ir tik lieli un mums nav nekādas ! ražošanas, ka mes arī lielāku pensiju nesagaidīsim. Nesaprotu vienu – banku pelļņa iegulst banķieru kabatās, bet nepareizas sainnbiekošanas kļūdas jāsedz iedzīvotājiem. Visi darījumi Latvijā ar mīnuss zīmi . Vai mēs tik stulbi vai arī krāpnieki pie vadības ?

  5. Kur tad palicis valdības solījums katru gadu minimālo algu paaugstināt par 40 eiro? Atkal priekšvēlēšanu aktivitāte?

  6. Beidziet muldēt !

Draugiem Facebook Twitter Google+