Ekonomika
Bizness

FOTO: “ElektroSestdienas” laikā pārstrādei nogādāta tonna nolietotu elektroiekārtu0


“ElektroSestdienā” pārstrādei nogādā tonnu nolietotu elektroiekārtu
“ElektroSestdienā” pārstrādei nogādā tonnu nolietotu elektroiekārtu
Publicitātes foto

Aizvadītajā nedēļas nogalē “Zaļā josta” un veikals “Cenuklubs.lv” organizēja nolietotu elektroiekārtu vākšanas akciju “ElektroSestdiena”, kuras laikā iedzīvotāji pārstrādei nodeva tonnu nolietotu elektrotehnikas atkritumu, kā arī īpašā remontdarbnīcā meistaru uzraudzībā izdevies salabot daudzas bojātas elektroiekārtas.

Paralēli elektroiekārtu atkritumu savākšanai “ElektroSestdienā” iedzīvotājiem tika piedāvāta plaša izglītojoši atraktīva programma. Nozares eksperti dalījās padomos par pareizu rīcību ar elektroiekārtām.

“Zaļā josta” informēja par elektroiekārtu atkritumu šķirošanu, pārstrādi un ietekmi uz vidi. “Elektrum” energoefektivitātes centrs dalījās pieredzē par energoefektivitātes pasākumiem mājās. Savukārt eksperti no “Repair Cafe” informēja par elektroierīču patēriņu sabiedrībā un iespējām pagarināt to kalpošanas laiku. Zinātnieki no “Skill Up” visas dienas garumā aicināja apmeklētājus piedalīties dažādos fizikas eksperimentos, kuros tika izzināta elektroiekārtu darbība.

Pasākuma laikā izdevies pārstrādei savākt apmēram tonnu dažādu bojātu un nolietotu elektroiekārtu. Visvairāk tika nodota lielizmēra elektrotehnika – televizori, ledusskapji, veļas mašīnas, kā arī dažādas sildierīces un mazā sadzīves tehnika. Akcijas dienā izvedies piepildīt veselu lielo jūras konteineru ar elektroiekārtām, kas visas nogādātas AS “BAO” drošai utilizēšanai.

"ElektroSestdienā" pārstrādei nogādā tonnu nolietotu elektroiekārtu

“Esam gandarīti, ka “ElektroSestdienas” ietvaros izdevies sasniegt papildu pievienoto vērtību un vēl vairāk samazināt radīto atkritumu apjomu, proti daudzas no iedzīvotāju pārstrādei nodotajām elektroiekārtām pasākuma laikā turpat uz vietas ir izdevies saremontēt un atgriezt to īpašniekiem tālākai lietošanai,” atklāj “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa.

“Nereti zināšanu trūkums par iekārtu salabošanas iespējām kalpo par iemeslu, kādēļ mēs neapzināti radām atkritumus. Pasākums pierādīja, ka daudzas iekārtas, ko cilvēki uzskatījuši par neatgriezeniski bojātām, ir salabojamas dažu minūšu laikā. Tāpēc aicinu ne tikai rūpīgi izvērtēt elektroiekārtu kvalitāti, energoefektivitāti un ilgmūžību pirms to iegādes, bet arī censties iespēju robežās vērsties pie meistariem un mēģināt iekārtas labot, nevis vienkārši izmest tās,” uzsver L. Kubliņa.

Saistītie raksti

“Zaļā josta” atgādina 7 galvenos pamatprincipus apzinīgai un ilgtspējīgai rīcībai ar elektroiekārtām:

1. Dot priekšroku energoefektīvām iekārtām, kas patērēs mazāk enerģijas un radīs mazāk izmaksu to kalpošanas laikā;
2. Izvēlēties kvalitatīvas iekārtas, kurām ir ilgāka ražotāja dotā garantija un kvalitatīvas, izturīgas detaļas;
3. Pārliecināties, vai iekārtu būs iespējams nākotnē salabot, vai tai ir nopērkamas rezerves detaļas;
4. Lietot iekārtu atbilstoši norādījumiem un ievērot drošības noteikumus;
5. Regulāri veikt tehniskās apkopes, rūpēties par iekārtas tīrību;
6. Iemācīties salabot iekārtu mājas apstākļos vai bojājumu gadījumā vērsties pie meistara;
7. Ja iekārta ir nelabojami bojāta, nodot to pārstrādei. Sev tuvāko nolietoto elektroiekārtu pieņemšanas punktu iespējams skatīt vietnē “www.atkritumi.lv.”

LA.lv