Latvijā
Politika

FOTO: Rīgas pilī uzņem Īrijas pirmo pāri0

Foto – LETA

Šodien Latviju valsts vizītē apmeklē Īrijas prezidents Maikls Daniels Higinss un viņa dzīvesbiedre Sabina Higinsa.

Vizītes laikā paredzēta Īrijas prezidenta un viņa dzīvesbiedres tikšanās ar Vējoni un Ivetu Vējones kundzi Rīgas pilī. Pēc tam abi pāri piedalījās svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa.

Savukārt Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Īrijas prezidents dāvinās grāmatu Tautas grāmatu plauktam. Īpaša vizītes programma paredzēta abu prezidentu kundzēm, apmeklējot Latvijas Nacionālo mākslas muzeju.

Viens no būtiskākajiem sarunas aspektiem bija latviešu diasporas Īrijā jautājums. Gan Latvija, gan Īrija augstu novērtē Īrijā dzīvojošo un strādājošo latviešu devumu abu valstu ekonomikām un ciešu personisko kontaktu veidošanā starp mūsu cilvēkiem, sacījis Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

“Tikšanās laikā es uzsvēru, ka vēlamies, lai mūsu tautieši atgrieztos Latvijā. Šī ir joma, kurā Īrija var dalīties ar savu iegūto pieredzi, jo ir piedzīvojusi ievērojamu emigrāciju. Īrijas zināšanas šajā jautājumā varētu mums palīdzēt rast labākos risinājumus, kā uzrunāt mūsu tautiešus atgriezties atpakaļ uz Latviju un kā radīt nepieciešamos priekšnoteikumus, lai tas notiktu,” paudis Vējonis.

LA.lv