×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. septembris, 2015
Drukāt

FOTO: Latvijas un Lietuvas valdības vienojas turpināt koordinēt nostāju migrācijas jautājumos

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma un Lietuvas Ministru prezidents Aļģirds Butkevičs (centrā) un delegāciju kopīga fotografēšanās pēc Latvijas un Lietuvas pirmās kopējās valdību sēdes Lietuvā.

Latvijas un Lietuvas valdības šodien kopīgās sēdes laikā vienojušās turpināt koordinēt nostāju vairākos Eiropas Savienībai (ES) aktuālos dienaskārtības jautājumos, tostarp par migrāciju.

Valdības vienojušās, ka ir nepieciešams koordinēt nostāju migrācijas, klimata pārmaiņu, drošības politikas un stratēģiskās komunikācijas jautājumos.

Abu valstu valdības ir vienisprātis, ka ES un tās dalībvalstis patlaban saskaras ar bezprecedenta patvēruma meklētāju plūsmām un ir nepieciešama solidaritāte pret šīs problēmas visvairāk skartajām valstīm. Kā viens no svarīgākajiem jautājumiem nākotnē tika minēts nelegālās migrācijas cēloņu risināšana, ES ārējo robežu stiprināšana, efektīva atgriešanas politika un sadarbības stiprināšana ar trešajām valstīm.

Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs uzsvēra, ka “spēka” pielietošana jautājumā par bēgļu sadali nav labākais risinājums. Te būtu jāņem vērā gan valstu iedzīvotāju skaits, gan ekonomiskā situācija. Viņš atgādināja, ka tas tomēr ir brīvprātības princips.

Vērtējot vakar Latvijas valdībā pieņemto pozīciju bēgļu jautājumā, Butkevičs apsveica Latviju par panākto vienošanos un pauda izpratni par to, ka pozīcija pieņemta tikai vakar, jo jāņem vērā, ka tas tomēr ir politisks jautājums. “Galvenais, ka puses saklausīja viena otru un tika pieņemts lēmums,” teica Lietuvas premjers.

Pievēršoties jautājumam par abu valstu sadarbību drošības un aizsardzības jomā, nolemts kopīgi sadarboties, lai pilnībā īstenotu NATO Gatavības rīcības plānu līdz NATO samitam, kas nākamgad notiks Varšavā. Abas valstis arī sadarbosies, lai veicinātu stabilitāti ES Austrumu kaimiņu reģionā, savukārt kaimiņattiecību politika tiks attīstīta, balstoties uz partneru brīvu izvēli un to eiropeiskās un eiroatlantiskās integrācijas mērķiem.

Jau ziņots, ka šodien Lietuvā, Rokišķos, notiek pirmā Latvijas un Lietuvas valdību sēde. Tā tiek rīkota, īstenojot vienu no ieteikumiem, kas ietverts 2011.gadā izstrādātajā ziņojumā par Latvijas un Lietuvas sadarbības perspektīvām.

LETA jau vēstīja, ka Latvijas valdība ceturtdien atbalstīja Iekšlietu ministrijas sagatavoto Latvijas pozīciju bēgļu jautājumā, kas paredz, ka Latvija piekrīt brīvprātīgi uzņemt papildu 526 patvēruma meklētājus, bet iebilst pret obligāto kvotu sistēmas ieviešanu, norādot, ka bēgļu jautājuma risināšanā fiziska personu pārdale ir tikai galējais līdzeklis ārkārtas situācijās.

Savukārt šorīt Saeimas Eiropas lietu komisijā, četriem deputātiem pametot sēdi, tika “norauts” kvorums un komisija nevarēja pieņemt gala lēmumu par valdībā apstiprināto pozīciju. Sēdi pameta deputāti Rihards Kols (VL-TB/LNNK), Armands Krauze (ZZS), Edgars Putra (ZZS) un Jūlija Stepaņenko (S).

Šodien pēcpusdienā gan sasaukta atkārtota Saeimas Eiropas lietu komisijas sēde par Latvijas pozīciju saistībā ar papildu bēgļu uzņemšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+