×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
15. decembris, 2016
Drukāt

Mamikins ar Ždanoka EP izceļas balsojumā par attiecībām ar Krieviju (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Andrejs Mamikins (“Saskaņa”) un Tatjana Ždanoka nobalsojuši pret EP rezolūciju par kopējās ārpolitikas un drošības politikas īstenošanu, kurā cita starpā izteikts aicinājums iestāties par realitātei atbilstošāku stratēģiju attiecībām ar Krieviju.

Kā liecina balsojuma rezultāti, Mamikins un Ždanoka ir vienīgie Latvijas pārstāvētie EP deputāti, kuri nobalsojuši pret rezolūciju. Pārējie deputāti balsojuši par, savukārt Roberts Zīle (NA) un Iveta Grigule (ZZS) balsojumā nav piedalījušies.

Mamikins sarunā ar aģentūru LETA skaidroja, ka atbalstījis vairākus piedāvājumus, taču vairāk esot atturējies, nekā balsojis pret. “Kopumā gan nobalsoju pret ziņojumu,” klāstīja politiķis.

Iepriekš debašu laikā Mamikins norādīja, ka Eiropas Savienībai (ES) nepieciešams rast atbildes uz vairākiem fundamentāliem jautājumiem, jo esot redzams, ka daudzos gadījumos dalībvalstis nevēlas vienotu ārlietu un aizsardzības politiku. Tā vietā ES dalībvalstis vēlas dzīvot savā pasaulītē.

“Taču pasaule strauji mainās, Eiropas ietekme strauji krīt dažādu iemeslu dēļ. Tas nav slikti, tas nav labi, tā vienkārši ir realitāte,” apgalvoja deputāts. Viņš arī zināja sacīt, ka daļa ES iedzīvotāju un politiķu domā, ka Eiropa ir pasaules centrs, kas citiem var diktēt noteikumus, taču tā vairs neesot. “Mums joprojām ir stiprās puses, taču Eiropa ar katru soli zaudē savu ietekmi,” klāstīja Mamikins.

Savukārt Ždanoka savā uzrunā EP norādīja, ka ziņojums savā veidā provocējot konfliktus Eiropas teritorijā. Viņa arī atsaucās uz ziņojuma 36.punktu, kurā minēts, ka sadarbība ar Krieviju jautājumā par neseno vienošanos ar Irānu kodolenerģijas jomā dod cerību, ka uzlabosies attiecības citās jomās, tostarp attiecības ar NATO, lai mazinātu spriedzi, piemēram, Baltijas valstīs, Sīrijā un Ukrainā.

Politiķes ieskatā Baltijas reģiona “piemešana” Sīrijai un Ukrainai, kurās plosoties pilsoņu karš, esot spēlēšanās ar uguni, līdz ar to šāda veida ziņojuma teksts Ždanokai nav pieņemams.
Rezolūcija tika pieņemta ar 433 balsīm “par”, un 174 balsīm “pret”. Savukārt 93 deputāti balsojumā atturējušies.

LETA jau vēstīja, ka, pārskatot ikgadējā ziņojuma projektu par ES ārpolitikas izvēlēm, EP deputāti uzsver, ka ES atrodas nestabilitātes ielokā, kas sniedzas no agresīvās Krievijas līdz pilnvaru karam Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā. Lai ES būtu spēcīgs spēlētājs globālā mērogā un spētu pienācīgi reaģēt, ziņojuma projektā ES dalībvalstis aicinātas pierādīt savstarpējo uzticēšanos un vienotību – runāt vienā balsī.

Tāpat ziņojumā pausts, ka pienācis laiks ES attiecībām ar Krieviju noteikt jaunu, realitātei atbilstošāku stratēģiju, kas balstītos ne tikai uz ticamu atturēšanu, bet arī dialogu kopējas intereses jomās, piemēram, terorisma apkarošanu, ieroču neizplatīšanu un tirdzniecības jomu.
Vienlaikus uzsvērts, ka ir svarīgi vairāk ieguldīt sadarbībā ar Krievijas pilsonisko sabiedrību un tās atbalstīšanā, lai tādējādi stiprinātu ES un Krievijas attiecību ilgtermiņa pamatu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Krievijas ietekmes aģents…..

  2. No Saskaņas līdz NA tikai viens solis, viens otram vajadzīgi.

  3. Priekš kam liekuļot! Neticu,ka kaut viens latvietis cerēja,ka Mamikins,Ždanoka un pat Grigule aizstāvēs Latvijas valsts intereses!!NETICU !Tie divi cik nav tupējuši Krievijas TV un gānījuši visu rietumniecisko,ieskaitot paši savu/ it kā/ valsti.KUR ir tā robeža Latvijas tiesībās kad tiek pārkāptas lojalitātes sarkanās robežas? KUR ??

  4. Ar Griguli viss ir skaidrs, bet tas Zīle, ko tur ka zutis? Kāda vajadzība bija tā izcelties? Iespējams ka slimojis, vai ierāvis par daudz. Negribās neko sliktu domāt.

  5. Aicinājums žurnālistiem: noskaidrojiet, lūdzu, kāpēc Zīle un Grigule balsojumā nepiedalījās!

Draugiem Facebook Twitter Google+