Latvijā
Novados

FOTO: Vēsturiskā Igaunijas bruņuvilciena “Brīvība” atklāšana Cēsīs0

Foto: Normunds Kažoks, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs

Sestdien, 15. jūnijā, ar rekonstruētā vēsturiskā Igaunijas bruņuvilciena „Brīvība” ierašanos Cēsu dzelzceļa stacijā atklāta Cēsu kauju simtgadei veltītā nedēļa. Vilciens Cēsu dzelzceļa stacijā ik dienu bezmaksas apskatāms līdz 22. jūnijam.

Bruņuvilciens “Brīvība, veidots kā daļa no Igaunijas simtgades svinību programmas, kopš 2019. gada janvāra dažādās Igaunijas pilsētās piesaistījis milzīgu interesi.

„Savulaik igauņu bruņuvilcieni radās veiksmīgas sagadīšanās rezultātā, taču to ieguldījums gan Igaunijas, gan Latvijas Neatkarības karu gaitā bija ārkārtīgi būtisks. Bez šo vilcienu klātbūtnes kara iznākums varēja izvērsties citāds,” stāsta Igaunijas Kara muzeja direktors Helars Lills.

Saistītie raksti
Vēsturiskā Igaunijas bruņuvilciena "Brīvība" atklāšana Cēsīs

„Gadsimtu atpakaļ darbojās seši plata gabarīta sliežu un pieci šaursliežu dzelzceļa bruņuvilcieni. Mūsu muzeja vilciens nav minēto bruņuvilcienu kopija, bet gan vispārējs risinājums, kas iepazīstina ar Neatkarības karu un vēsturiskajiem bruņuvilcieniem. Šogad tas ceļo pa Eiropu, un esmu gandarīts, ka tas beidzot sasniegs arī Latviju un Cēsis, lai pieminētu vienu no būtiskākajiem notikumiem Neatkarības karu ietvaros – Võnnu jeb Cēsu kauju.”

Bruņuvilciena viesošanās Latvijā ir Igaunijas dāvana Latvijas valsts simtgades svētkos.

LA.lv